۱۳۵ بست خیالی پولیس محلی در ننگرهار شناسایی شد

احمد فهیم قایم، فرمانده پولیس ولایت میدان وردگ می‌گوید به تازه‌گی ۱۳۵ بست خیالی پولیس محلی را که تمام امتیازات دولتی را اخذ می‌کردند، در ولسوالی جلریز این ولایت شناسایی و عاملان آن را به دادستانی کل معرفی کرده‌است.

به گزارش خبرگزاری صنا, دفتر رسانه‌های فرمانده پولیس میدان وردگ با ذکر این مطلب گفته‎است که آقای قایم خود در راس بررسی و نظارت دقیق این روند حضور داشته‌است.

مسؤولان مطبوعاتی فرماندهی پولیس این ولایت می‌گویند، آقای قایم در این تحقیق خود دریافته‌است که از گذشته‌ها، ده‌ها پولیس خیالی در این ولسوالی وجود داشته‌ و از این آدرس‌ها امتیازات دولتی  می‌شده‌است.

آقای قایم می‌گوید، در پیوند به موجودیت ۱۳۵ پولیس محلی خیالی در این ولایت چندین تن را از مقام‌های‌شان برکنار و به دادستانی معرفی کرده‎است.

این فرمانده امنیتی گفته‌است که اخذ امیتیازات دولتی و حضور نداشتن ‌آنان در جنگ‌ها و درگیری‌ها در برابر هراس‌افگنان، باعث ناآرامی در این ولایت و به خصوص در ولسوالی جلریز شده‌است. فرمانده پولیس ولایت میدان وردک دلیل ناآرامی در این ولایت را موجودیت پولیس‌ محلی خیالی و چوب خطی‌های آن‌ها عنوان کرد.

او تاکید کرده‌است که پس از این بررسی‌ها، هیچ بست خیالی پولیس محلی در چوکات فرماندهی میدان وردک وجود نخواهد داشت.

این در حالی‌ست که از دوسال به این‌طرف بارها سیگار یا ادارۀ بازرسۀ ویژۀ ایالات متحدۀ امریکا در امور بازسازی افغانستان از موجودیت نیروهای امنیتی خیالی یادآوری کرده‌است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=2285