۱۷ عضو طالبان در قندوز کشته شدند

مقام‌های ارتش در زون شمال و شمال شرق کشور از کشته شدن ۱۷ عضو قطعه سرخ گروه طالبان در حملات هوایی نیروهای ارتش در قندوز خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ در خبرنامه قول اردوی ۲۰۹ شاهین آمده است که این عملیات هوایی بعد از ظهر روز شنبه (۲۸ میزان) در ولسوالی امام صاحب ولایت قندوز راه اندازی شد.

در خبرنامه آمده:” از اثر ضربات هوایی در قریه‌جات آب فروشان ولسوالی امام صاحب ولایت قندوز،‌ بتعداد ۱۷ تن ازافراد قطعه سرخ طالبان دهشت افگن بشمول حاجی احمد برادر الهام مشهور به ناصری مسئول قطعه سرخ طالبان ولسوالی مذکور به هلاکت رسیده اند.”

خبرنامه افزوده که در روستاهای خواجه پسته، چهار سری، ملرغی و کته‌خیل در مسیر شاهراه ولسوالی خان‌آباد – قندوز نیز ۶ طالب مسلح کشته و ۷ تن دیگرشان زخمی شدند. قول اردوی شاهین همچنان گفته است که در نتیجه برخوردهای نیروهای امنیتی با دهشت افگنان در ساحه چشمه شیر مسیرشاهراه پلخمری ولایت بغلان، ۷ طالب مسلح کشته، ۸ تن زخمی شدند و یک عراده واسطه زرهی آنان تخریب گردید.

در خبرنامه همچنان آمده:”از اثر ضربات توپچی بالای مواضع دشمن در قریه زرخرید و قریه یتیم ولسوالی چهاردره ولایت کندز، ۷ تن از دهشت افگنان طالب بشمول ظریف شاه سرگروپ شان کشته شده و یک میل هاوان آنها که با آن سایت‌های انتخاباتی را مورد هدف قرار می‌دادند تخریب و از بین برده شده است.”

گروه طالبان در این باره ابراز نظری نکرده است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 + 3 =

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=46626