۱۰۲ جنگ‌جو و سردسته طالبان در فاریاب کشته شدند

مسئولان امنیتی در زون شمال می‌گویند که ۱۰۲ تن از جنگ‌جویان طالب به شمول چند تن از سردسته های این گروه در ولایت فاریاب کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ درخبرنامه‌ی قول اردوی ۲۰۹ شاهین آمده که ۱۰۲ تن از جنگ‌جویان طالب به شمول مولوی مطیع الله مسئول نظامی طالبان در شمال، مولوی عبدالباقی ، قومندان شیرزاد و مولوی جابر در ولایت فاریاب کشته شدند.

درخبرنامه‌ آمده است که این افراد در نتیجه سه حمله هوایی نیروهای امنیتی افغانستان در منطقه حمام چشمه و خط فاصل ولسوالی‌های گرزیوان و بلچراغ ولایت فاریاب کشته شدند.

خبرنامه‌ افزوده است که در نتیجه عملیات هوایی نیروهای امنیتی ۶ هاموی زرهی که دهشکه بر آن نصب بودند، ۶۴ موتر سایل و هشت موتر مربوط به گروه طالبان نابود شده اند.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین گفته است که این افراد زمانی هدف حمله هوایی نیروهای ارتش قرار گرفتند که از ولسوالی بلچراغ به سمت ولسوالی گرزیوان این ولایت در حرکت بودند.

طالبان دو شب پیش، ولسوالی بلچراغ ولایت فاریاب را سقوط دادند و ده‌ها سرباز امنیتی را نیز اسیر گرفتند. هنوز مشخص نیست که در میان کشته‌ها نیروهای امنیتی اسیر گرفته شده هم هستند یا خیر.

ولایت فاریاب در شمال افغانستان از ولایت‌های به شدت ناامن است و گروه طالبان به صورت گسترده در این ولایت حضور دارند.

این گروه هفته گذشته نیز با حمله بر کمپ چینایی‌ها در ولسوالی غورماچ یک مرکز مهم نظامی را در این ولسوالی سقوط داده و بر علاوه کشتن ۱۷ سرباز ارشت، بیشتر از ۸۰ سرباز دیگر را اسیر گرفتند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=41056