حمله به نمازگزاران در ماه رمضان نشانه ضعف دشمنان است

وزارت امور داخله در واکنش به حمله افراد مسلح ناشناس به نمازگزاران در ولایت پکتیا در ماه رمضان که دستکم ۳ شهید و ۹ زخمی برجای گذاشت، تاکید کرده که عاملان این رویداد به کیفر اعمال‌شان خواهند رسید.

به گزارش خبرگزاری صنا, چند مهاجم مسلح حوالی ساعت ۸:۴۵ شب گذشته در یکی از مساجد شهر گردیز مرکز ولایت پکتیا نمازگزاران را به رگبار گلوله بستند.

در این حمله ۳ نمازگزار شهید و ۹ نمازگزار دیگر زخمی شدند.

وزارت امور داخله امروز (شنبه ۲۰ جوزا) با نشرخبرنامه ای گفته است که این وزارت، تیر اندازی دشمنان مردم افغانستان بر نمازگزارن در ولایت پکتیا را به شدت محکوم وتقبیح نموده و در راستای رد یابی و به کیفر رساندن عاملان این رویداد هراس افگنانه از هر گونه تلاش دریغ نخواهد کرد.

در خبرنامه آمده:” بربنیاد گزارش پولیس ولایت پکتیا، حوالی ساعت ۸:۴۵ شب گذشته دشمنان دین و مردم افغانستان با تیر اندازی بر نماز گزاران در هنگامی نماز تراویح در یکی از مساجد در مربوطات حوزه دوم امنیتی شهر گردیز، ۳ نمازگزار شهید و ۹ نماز گزار دیگر زخمی شده اند”.

وزارت امور داخله گفته، هدف قرار دادن افراد ملکی درماه مبارک رمضان نشان دهنده ضعف و ناتوانی جدی دشمنان دین و مردم افغانستان بوده که توان مقابله با نیروهای امنیتی افغانستان را ندارند و عمدآ افراد ملکی را به شیوه های مختلف تروریستی هدف قرار می دهند که یک رویکرد جنایت کارانه ضد انسانی و ضد اسلامی و قابل تقبیح است.

وزارت امور داخله تاکید کرده که تروریستان با این رویکرد ضد انسانی و ضد اسلامی نه تنها به اهداف شوم شان نمی رسند بلکه به جز از ذلت چیزی دیگری را در دنیا و آخرت نصیب نخواهند شد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=2380