توره بوره از چنگال داعش آزاد شد

تا به حال حدود ۳۳۰۰ نفر از جنگ‌جویان مربوط به شاخۀ خراسان گروه تروریستی داعش در ولایت ننگرهار در پی حمله‌های هوایی و زمینی کشته و زخمی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ طارق شاه بهرامی، سرپرست وزارت دفاع ملی روز شنبه(۲۷ جوزا) در یک نشست خبری گفت که برنامۀ کلان داعش این بود تا شاخۀ خراسان را در ولایت مرزی ننگرهار، به ویژه در ولسوالی‌های اچین، کوت و پچیراگام ایجاد کنند اما عملیات‌ها سبب شد تا ۲۵۰۰ نفرشان به شمول ۲۳ سردستۀ این گروه از جمله حافظ سعید، شیخ حسیب و ملا خالد منصور کشته و ۸۰۰ تن دیگر آنان حال زخمی شوند.

سرپرست وزارت دفاع ملی گفت فعلا از ناحیۀ داعش ما این توانایی را در ننگرهار نمی‌بینیم که سبب ایجاد نگرانی باشد ولی برای این گروه باید موقع داده نشود.

این در حالی‌ست که اخیرا داعش یک‌بار دیگر در ولسوالی‌های پچیراگام و چپرهار در حدود یک ماه اخیر درگیری‌هایی با طالبان داشته و پناه‌گاه‌های غار توره‌بوره را در پچیراگام نیز گفته شد از تصرف طالبان بیرون کرده‌است.

هفتۀ گذشته شماری از نماینده‌گان مجلس از فعالیت‌های روزافزون داعش اظهار نگرانی نموده و خواهان اقدامات جدی دولت در این زمینه گردیدند. اما وزارت دفاع می‌گوید نیروهای امنیتی موفق گردیدند در ولسوالی‌های چپرهار و پچیراگام ساحات را هم از وجود طالبان و هم از داعش پاک‌سازی کنند.

آقای بهرامی گفت فعلا نیروهای امنیتی در دامنه‌های توره‌بوره باالفعل حضور دارند و توره‌بوره کاملا در اختیار کماندوهای ارتش ملی و قطعات ویژۀ وزارت امور داخله‌است.

او گفت داعش در آغاز شکل‌گیری‌اش در ولایت‌های هلمند، فراه، ارزگان و زابل هم فعالیت را آغاز کرد که ضربات سنگینی را متحمل شد و اکنون از جملۀ این ولایت‌ها، تنها در ولسوالی خاک افغان زابل فعالیت دارد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=2913