حمله انتحاری بر مسجد الزهرا برای دامن زدن به اختلافات مذهبی انجام شد

نمایندگان مجلس در واکنش به حمله انتحاری شب ۲۱ ماه مبارک رمضان بر مسجد جامع الزهرا در شهر کابل می گویند که این حمله به هدف دامن زدن به اختلافات مذهبی میان مردم افغانستان انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ اعضای مجلس تاکید دارند که خون تشیع در واقع خون تسنن است و دشمنان با راه اندازی حملات اختلاف بر انگیز نمی توانند به اهداف شوم شان برسند.

به گفته نمایندگان مجلس، دشمنان مردم افغانستان می خواهند این گونه جنگ شیعه و سنی را در افغانستان شعله‌ور سازند. عبدالرئوف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان ضمن محکومیت حمله بر مسجد الزهرا، گفت: “دشمنان مردم افغانستان با حمله انتحاری بر نمازگزاران در مسجد الزهرا دشمنی خود را با دین اسلام و خدا ثابت کردند و بر مردم در حال عبادت هم رحم نمی کنند”.

آقای ابراهیمی افزود، دشمنان مردم افغانستان برنامه دارند که با استفاده از این گونه حملات اختلافات مذهبی را در افغانستان دامن بزنند ولی ملت مسلمان افغانستان همیشه یک ملت باقی می مانند و دشمنان به اهداف شان نمی رسند.

غلام حسین ناصری نیز گفت: “برخی خائینین و مزدور با اشاره به این حمله تبلیغاتی را در شبکه های اجتماعی به راه انداخته و این حمله را آغاز جنگ‌های مذهبی خوانده است و اینگونه مردم را ترغیب می کنند؛ اما دشمنان مردم افغانستان باید بدانند که خون تشیع خون تسنن است.

آنان می توانند شیعه را بکشند ولی از سنی جدا نمی توانند”. آقای ناصری افزود که مردم افغانستان به هیچ وجه به کسی اجازه نمی دهند که به نام شیعه جنگ شیعه وسنی را در افغانستان به راه اندازند.

برخی نمایندگان نیروهای امنیتی به ویژه پولیس شهر کابل را در تامین امنیت شهروندان به کوتاهی متهم می کنند. آنان می گویند که حملات مشابه انتحاری بر مساجد و اماکن مقدس پیش از این نیز بارها انجام شده است، ولی نیروهای امنیتی نمی توانند این خلاء امنیتی را بگیرند.

در حمله مهاجمان انتحاری بر مسجد الزهرا واقع در غرب شهر کابل در شب بیست و یکم ماه رمضان، ۵ نفر شهید و ۶ نفر دیگر زخمی شدند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=2923