مهاجمان انتحاری به فرماندهی پولیس پکتیا حمله کردند

حوالی ساعت ۶:۱۵ صبح امروز (یکشنبه ۲۸ جوزا) سه مهاجم انتحاری به فرماندهی پولیس ولایت پکتیا حمله کردند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛  نجیب دانش، سرپرست دفتر سخن‌گوی وزارت امور داخله می‌گوید ساعت ۶:۱۵ صبح امروز یک‌شنبه سه حمله‌کننده با یک موتر بم، بالای فرماندهی امنیه ولایت پکتیا حمله کردند.

سخن‌گوی وزارت امور داخله می‌گوید که مهاجمان در نخست یک موتر بم را در قرول فرماندهی انفجار داده و بعد از آن بالای فرماندهی حمله‌ور شدند.

آقای دانش می‌گوید که نیروهای امنیتی توانستند که در همان دقایق نخستین، دو تن از مهاجمان را از پا در آوردند و یک تن دیگر از مهاجمان هنوز هم در ساحه با نیروهای پولیس مقاومت دارد.

او گفته‌است که برای از بین بردن یک تن از مهاجمان نیروهای قطعات خاص پولیس در ساحه وجود دارند تا بتوانند مهاجم دیگر را نیز از پا درآورند.

اقای دانش در صفحه فیسبوکش گفته‌است که تا کنون یک پولیس شهید و ۳ پولیس دیگر مجروع شده‌اند در عین حال گروۀ طالبان مسؤولیت این حمله را بردوش گرفته‌اند و ادعا کرده‌اند که ده‌ها پولیس در نتیجۀ حمله‌های انتحاری و انفجاری این گروه در آن مرکز کشته شده‌اند؛ چیزی‌که وزارت امور داخله افغانستان آن را نپذیرفته‌است.

ذبیع الله مجاهد، سخن‌گوی گروۀ طالبان در صفحه تویترش نوشته‌است این حملات از جمله حمله‌های منصوری است که اعضای این گروه در ولایت پکتیا انجام داده‌اند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=2931