بندش راه ها و ایجاد مزاحمت توسط معترضان پذیرفتنی نیست

رییس جمهور کشور در دیدار با هیات اداری مجلس نمایندگان گفته است که “بندش راه‌ها و ایجاد مزاحمت برای مردم” از سوی معترضان در کابل پذیرفتنی نیست.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ محمد اشرف غنی رییس جمهور، عصر روز شنبه (۲۷ جوزا) با هیات اداری مجلس نمایندگان در ارگ دیدار کرد.

در این دیدار که در آن داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی نیز حضور داشت، هیات اداری مجلس نمایندگان در مورد خیمه های تحصن در شهر کابل گفتند که تظاهرات در مطابقت به قانون حق هر شهروند کشور است، اما موجودیت خیمه ها مشکلات فراوانی را برای مردم به وجود آورده است و باید به این مشکل نقطه پایان گذاشته شود.

هیات اداری مجلس نمایندگان خاطرنشان کردند که ما در کنار حکومت وحدت ملی در زمینه تطبیق قانون در کشور، قرار داریم. در این دیدار آقای غنی گفت که تظاهرات در چوکات قانون، حق شهروندان کشور است، اما بندش راه ها و ایجاد مزاحمت برای مردم پذیرفتنی نیست.

وی افزود که در چند روز گذشته در دیدارهای که با اقشار مختلف مردم در ارگ داشت، آنان از موجودیت خیمه ها در سرک ها و بندش راه ها شکایت داشتند و تاجران و کسبه کاران نیز خسارات زیادی را از این ناحیه متقبل شده اند.

در اخیر این دیدار، هیات اداری مجلس نمایندگان، گفت که همراه با وکلای کابل در شورای ملی و اعضای شورای ولایتی کابل، با معترضان دیدار نموده، در زمینه حل این مشکل با آنها صحبت خواهند کرد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=2941