حکومت هرچه عاجل استراتیژی امنیتی را به مجلس بفرستد

مجلس نمایندگان کشور می‌گوید حکومت باید هرچه عاجل استراتیژی امنیتی را به این مجلس بفرستد تا به تصویب برسد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ عبدالرؤوف ابراهیمی،رییس مجلس نماینده‌گان روز دوشنبه(۲۹ جوزا) در نشست عمومی مجلس حملۀ انتحاری و تهاجمی روز گذشته بالای فرمان‌دهی پولیس ولایت پکتیا را محکوم کرد.

این حمله صبح روز گذشته بالای فرمان‌دهی زون ۳۰۳ سپین غر انجام شد که در پی آن پنج پولیس جان باختند و ۱۶ نفر به شمول غیر نظامیان زخمی گردیدند.

حمله توسط هفت نفر از مهاجمان انجام شد و مسؤولیت آن را نیز گروه طالبان به دوش گرفتند. آقای ابراهیمی گفت مخاطب ما حکومت است و باید استراتیژی امنیتی خود را هرچه عاجل به مجلس نماینده‌گان بفرستند تا تصویب گردد و شاهد بهبود وضعیت امنیتی در افغانستان باشیم.

مجلس نمایندگان در یک سال اخیر بارها از حکومت انتقاد کرده و خواهان تجدید نظر در استراتیژی امنیتی گردیده‌است.

از سویی، وضعیت امنیتی، به ویژه حمله‌های انتحاری و نفوذی شورشیان در سال جاری خورشیدی نسبت به هر زمان دیگر نگرانی‌ها را بالا برده‌است؛ هرچند نیروهای امنیتی ایستاده‌گی بیش‌تری در برابر هراس‌افگنان داشته‌اند.

در همین حال یکی از مشکلات مجلس نماینده‌گان نبود بسیاری از اعضای این مجلس در جریان نشست‌های عمومی است که انتقاد رییس مجلس را برانگیخته‌است.

عبدالرؤوف ابراهیمی گفت که متاسفانه تعداد زیادی از وکلای مجلس پس از دعوت مسؤولان نهادهای دولتی حتا به خاطر گرفتن نوبت و سوال‌کردن به هیئت اداری مجلس توهین می‌کنند اما همین که سوال خود را در حضور مطبوعات مطرح کردند، مجلس را ترک می‌گویند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=3002