سقوط ولسوالی درزاب جوزجان به دست داعش

گزارش‌های از ولایت جوزجان می رسانند که ولسوالی درزاب این ولایت به دست گروه تروریستی داعش سقوط کرده است.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ ولسوال درزاب ولایت جوزجان به رسانه ها گفته است که نیروهای امنیتی برای چندین ساعت در محاصره گروه داعش قرار داشتند اما سرانجام به دلیل نبود نیروهای کمکی مجبور به عقب نشینی شدند.

اما مقام های وزارت دفاع ملی، سقوط ولسوالی درزاب به دست گروه تروریستی داعش را تایید نمی کنند. محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی  گفت که پس از ظهر امروز (سه شنبه ۳۰ جوزا) نبرد میان نیروهای امنیتی و گروه های طالب و داعش در ولسوالی درزاب جوزجان شدت گرفته و این جنگ در حال حاضر ادامه دارد.

جمهور نوشت: آقای رادمنش افزود که نیروهای کمکی برای شکست گروه های داعش و طالب به ولسوالی درزاب ولایت جوزجان اعزام شده اند و هم اکنون برخی از مناطق این ولسوالی زیر کنترول نیروهای امنیتی است.

به گفته وی، هم اکنون برخی از مناطق در ولسوالی درزاب بین نیروهای امنیتی و تروریستان داعشی دست به دست می شود. معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی تاکید کرد که ارتش افغانستان به زودی عملیات گسترده ای را برای سرکوب و نابودی گروه داعش و طالبان در این ولسوالی راه اندازی خواهند کرد.

گفتنی است که مقام های محلی در حالی از سقوط ولسوالی درزاب ولایت جوزجان به دست گروه تروریستی داعش خبر می دهند که پیش از این داعش توانسته بود که ولسوالی چپرهار ولایت ننگرهار را نیز تصرف کند.

نیروهای امنیتی و دفاعی کشور توانستند که در جریان یک عملیات گسترده، تروریستان داعشی را در ولسوالی چپرهار سرکوب کرده و دوباره کنترول این ولسوالی را به دست بگیرند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=3089