ولسوالی درزاب دوباره به تصرف نیروهای امنیتی در آمد

مسئولان محلی ولایت جوزجان تایید کرده‌اند که جنگجویان داعش و طالب از درزاب عقب رانده شده اند و این ولسوالی دوباره به تصرف نیروهای امنیتی در آمده است.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ رحمت الله ترکستانی،فرمانده پلیس جوزجان گفته است که افراد گروه‌های داعش و طالبان روز گذشته از دو مسیر حملات تهاجمی بر این ولسوالی را آغاز کردند و ساختمان فرماندهی پلیس و ولسوالی درزاب را تصرف کرده بودند که به گفته فرمانده پلیس جوزجان، ساعت ۱۰ شب گذشته نیروهای امنیتی دوباره تمام ساحه را به تصرف خود در آورده اند.

فرمانده پلیس جوزجان گفته است که بازار ولسوالی درزاب، روستاهای بتو،مغول، اولقانی و سر دره از مناطقی اند که دوباره از کنترل طالبان خارج و به تصرف نیروهای امنیتی در آمده‌اند.

ترکستانی از تلفات ناشی از درگیری میان نیروهای امنیتی و مخالفان چیزی نگفته است اما تصریح کرده که مخالفان مسلح به شمول گروه داعش و طالبان از ولسوالی درزاب عقب زده شده اند و اکنون هیچ تهدیدی برای این ولسوالی وجود ندارد.

ولایت جوزجان هم سرحد با ولایت‌های نا امن سرپل و قندوز است که از یکسال به اینسو با تهدیدهای جدی امنیتی مواجه بوده و تاکنون چندین ولسوالی این ولایت سقوط کرده و دوبازه از سوی نیروهای امنیتی بازپس گرفته شده است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=3127