رییس جمهور همزمان با عید فطر بار دیگر مخالفین مسلح را به صلح دعوت کرد

محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر، یکبار دیگر از گروه‌های مخالف مسلح دولت خواست تا به پروسه صلح بپیوندند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ نماز عید سعید فطر صبح امروز (یکشنبه چهارم سرطان) با حضور رییس جمهور، مقام‌های بلند پایه دولتی و شماری از شهروندان در ارگ برگزار شد.

آقای غنی پس از ادای نماز عید در سخنرانی کوتاه گفت:” پس از هر غم و اندوهی خوشحالی است، با وجود آنکه ماه مبارک رمضان، ماهی بود که دشمنان مردم افغانستان غم عظیمی را بر ما تحمیل کردند”.

وی بیان داشت که فکر اول ما خانواده های شهدا و زخمی های کشور می باشد و رسیدگی و توجه به این خانواده ها از اولویت هایی که حکومت به آن توجه جدی دارد.

رییس جمهور همچنان از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور قدر دانی کرد و گفت:” این که ما حال در یک فضای آرام و فکر راحت عید را تجلیل می کنیم، اینها – نیروهای امنیتی و دفاعی- در کوه‌ها، دشت ها و سراسر کشور مشغول ایفای وظیفه مقدس شان هستند”.

محمد اشرف غنی بیان داشت که حال برای تمام جهانیان ثابت شده که تروریزم مرز نمی شناسد.

وی حمله روز گذشته در نزدیکی مسجد الحرام در مکه معظمه را محکوم کرد و تاکید نمود که دفاع از حرمین شریفین وظیفه همه کشورهای اسلامی است.

آقای غنی در بخش دیگری از سخنان خود از شهروندان کابل و حوصله مندی آنان تشکری کرد و گفت که برنامه امنیتی شهر کابل تدوین و به زودی در یک اجماع بزرگ اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به سفر وزیر امور خارجه چین به کابل گفت که صلح خواست همه افغان هاست اما صلح از خود شرایطی دارد.

رییس جمهور بار دیگر از مخالفان مسلح دولت خواست تا به پروسه صلح افغان بپیوندند در غیر آن صورت نیروهای امنیتی و دفاعی کشور به آنان جواب دندان شکن خواهند داد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=3332