داعش در جوزجان به کودکان آموزش های تروریستی می دهد

گروه تروریستی داعش در ۱۶ مکتب تحت کنترول خود در ولایت جوزجان به کودکان آموزش های تروریستی می دهد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ یک منبع امنیتی در ولسوالی درزاب که نمی‌خواهد نامی از او گرفته شود می‌گوید، گروه داعش در ۱۶ مکتبی که در ساحۀ حاکمیت این گروه قرار دارد، نصاب‌آموزشی تروریستی را آموزش داده و در کنار شست‌وشوی مغزی، استفاده از اسلحۀ گونه‌گون، اعدام، کشتار و سربریدن را نیز به کودکان آموزش می‌دهند.

او می‌گوید، داعش در تلاش است که با آموزش های تروریستی از طریق نسل تازه، اهداف خودشان را عملی کنند.

مسؤولان محلی ولسوالی درزاب جوزجان نیز با ابراز نگرانی از وضعیت بد امنیتی این ولسوالی می‌گویند که داعش به آموزگاران و بزرگان محل هشدار داده‌ است که آنان حقوق آموزگاران را می‌پردازند و آموزگاران ناگزیرند که دانش‌آموزان را بر اساس نصاب‌درسی این گروه آموزش دهند، در غیر آن مطابق به قانون خلافت اسلامی، مجازات می‌شوند.

سلام‌وطندار  گزارش داد؛ بازمحمد داور، سرپرست ولسوالی درزاب جوزجان این خبر را تأیید می‌کند و می‌گوید، گروه داعش در بارۀ نصاب تعلیمی تروریستی  اطلاعیۀ نشر کرده و در این اطلاعیه از خانواده ها دعوت شده است که کودکان‌شان را در مکتب‌های زیر حاکمیت آنان بگذارند، تا آموزش ببینند.

اما عبدالحی یشین، رییس معارف جوزجان می‌گوید که تاکنون چنین گزارشی از ولسوالی درزاب به آنان نرسیده است.

او می‌گوید، معارف نهاد و ادارۀ حکومتی، نه سیاسی و نه هم نظامی‌ست.

پیش از این نیز سلام‌وطندار گزارشی تحقیقی‌یی را نشر کرد که هراس‌افگنان اوزبیکستانی برای انجام حمله‌های انفجاری و انتحاری‌شان از دانش‌آموزان این ولسوالی سرباز گیری می‌کنند.

بر بنیاد این گزارش، گروه داعش تاکنون برای ۲۰۰ تا ۳۰۰ دانش‌آموز در قوش‌تپۀ چگونگی انجام حمله‌های انتحاری و ماین‌سازی را آموزش داده‌اند.

Comments are closed.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=3534