واکنش رییس مجلس سنا به ایتلاف جدید سیاسی/ایتلاف کنندگان باید از مقام‌شان کناره‌گیری کنند

فضل‌هادی مسلم‌یار، رییس مجلس سنای در پیوند به ایجاد ایتلاف جدید توسط عطا محمد نور، جنرال عبدالرشید دوستم و محمد محقق می‌گوید، این افراد بلندپایۀ حکومت که ایتلاف تازه را ساخته‌اند، باید از مقام‌شان کنارگیری کنند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ آقای مسلم‌یار در گفت‌گویی با رادیو آزادی بیان داشته که به خاطر اصلاح حکومت ایتلاف‌ها ساخته می‌شوند اما به‌تر این است که آنان از وظایف‌شان استفعا کنند یا دست از این برنامه‌ها بردارند.

آقای مسلم‌یار گفته‌است آنان در نظام افراد عادی نیستند و به گونۀ خاص دوتن‌شان در رهبری نظام هستند، پس باید بنشینند و برنامه‌های‌شان را شریک سازند.

به گفتۀ رییس مجلس سنا این گونه که هم در نظام باشند و هم اپوزیسیون، مطابق اخلاق و قانون نیست. این در حالی‌ست که شورای عالی ایتلاف نجات افغانستان توسط رهبران حزب جمعیت اسلامی، حزب جنبش ملی و حزب وحدت اسلامی دوروز پیش اعلام گردید.

گفته شد این شورا به هدف نجات افغانستان، آوردن اصلاحات در حکومت و جلوگیری از فروپاشی نظام و هرج و مرج سیاسی ساخته شده‌است.

از سویی، واکنش‌هایی را نیز تشکیل این ایتلاف در پی داشته و حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمت‌یار روز گذشته با نشر اعلامیه‌یی گفت که باید از سیاست‌های تقابل خصمانه و رقابت‌های ناسالم جلوگیری شود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=3676