سران سیاسی باید مردم و منافع کشور را در اقداماتشان مد نظر داشته باشند

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی می‌گوید سران سیاسی در قدم‌هایی که بر می‌دارند باید مردم افغانستان و منافع کشور را مد نظر داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ رییس اجرایی پیش از چاشت روز سه‌شنبه(۱۳ سرطان) در یک کنفرانس در کابل گفت که مردم از سران کشور و از آنانی که در جامعه تاثیر دارند و تاثیرگذار هستند، توقع دارند.

او گفت توقع ما این است که خواست‌های برحق و مشروع خود را از طریق مشروع و قانونی مطرح کنید ما به حیث مسؤولین، مسؤولیت داریم که خواسته‌های شما را مورد بحث قرار داده و راه حل پیدا کنیم.

آقای عبدالله گفت هر قدمی که سبب تفرقۀ مردم افغانستان می‌شود و مردم به نام قوم، زبان، سمت و منطقه به جان هم بریزند، یک کمک به دشمنان افغانستان است که ضعیف‌بودن، ضعیف‌کردن و پامال‌کردن افغانستان آرزوی‌شان است.

رییس اجرایی افزود، پس توقع ما توقع اضافی نیست که می‌گوییم سران سیاسی با درک اوضاع کشور قدم‌هایی را که بر می‌دارند، همیشه مردم افغانستان و منافع بزرگ کشور مد نظر گرفته شود.

اگرچه رییس اجرایی از گروه مشخصی یاد نکرد، اما اخیرا حرکت‌هایی توسط شماری از طرف‌های سیاسی شکل گرفته که برخی از واکنش‌ها را در پی داشته‌است.

حزب جمعیت اسلامی، حزب جنبش ملی و حزب وحدت اسلامی به تازه‌گی ایتلافی را زیر نام شورای عالی ایتلاف نجات افغانستان تشکیل دادند.

در پیوند به این ایتلاف توسط جنرال عبدالرشید دوستم، محمد محقق و عطا محمد نور، فضل‌هادی مسلم‌یار رییس مجلس سنا گفت که باید از مسؤولیت‌شان کنار بروند یا دست از چنین برنامه‌هایی بردارند.

در همین حال حزب اسلامی گلبدین حکمت‌یار شماری از خواسته‌های ایتلاف را خواسته‌های شخصی عنوان کرد و صابر صادقی، یک عضو رهبری شورای انسجام حزب جمعیت اسلامی نیز گفت که این ایتلاف طولانی نخواهد بود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=3778