افتتاح اولین نمایشگاه دایمی هنرمندان مهاجر افغانستانی در ایران

آثار هنرمندان مهاجر افغانستانی ولایت تهران، عصر روز جمعه ۱۵ جدی ۱۳۹۶ در مرکز خدمات و امور بین الملل خلیج فارس ، با حضور مسئولین اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی ولایت تهران و هنرمندان و فعالان فرهنگی مهاجرین به نمایش درآمد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ این نمایشگاه ۴۲ اثر از ۲۳ هنرمند در رشته های نقاشی، خوشنویسی، تذهیب، عکاسی، پوستر. صنایع دستی و… می باشد.

بخشی پور  رئیس مرکز خدمات و امور بین الملل خلیج فارس گفت از اینکه امروز شاهد به نمایش درآمدن چنین آثار فاخر، زیبا و ارزشمندی هستیم، خوشحالیم و در آینده در حد توان در چنین برنامه هایی همراه هنرمندان افغانستان که از کشور دوست و همسایه ما هستند، خواهیم بود.

خانم احمدی ؛ مسئول فرهنگی اداره کل امور اتباع ولایت تهران نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نمایشگاه و آرزوی موفقیت برای هنرمندان مهاجر به گفتگو با هنرمندان در خصوص فعالیت های فرهنگی و هنری پرداخت.

آقای ارزگانی ؛ هنرمند مهاجر و دبیر اجرایی این نمایشگاه راجع به اهمیت کار هنری و آقای اکرمی ؛ مسئول کمیته موسیقی مرکز فرهنگی و هنری پناهندگان در خصوص موسیقی سنتی افغانستان صحبت کردند.

اجرای موسیقی زنده سنتی توسط محمد یاوری از دیگر برنامه های افتتاحیه نمایشگاه بود که با استقبال خوبی از سوی شرکت کنتدگان روبرو شد.

در پایان محمدحسین احمدی ؛ هنرمند مهاجر افغانستانی و مسئول هیئت امنای مرکز فرهنگی و هنری پناهندگان از همراهی و مشارکت خوب هنرمندان و فعالان فرهنگی تشکر کرد و گفت : این مرکز بستر قانونی برای فعالیت های فرهنگی و هنری مهاجرین را فراهم کرده است.

وی اضافه کرد که تا پایان سال ۹۶ انشاءالله چند برنامه خوب و متنوع فرهنگی خواهیم داشت و با برنامه ریزی های انجام شده، سال ۹۷ نیز سال پرباری در این حوزه خواهد بود.

گفتنی است چندی پیش مرکز فرهنگی هنری پناهندگان افغانستانی در تهران به منظور افزایش فعالیت های این حوزه توسط اداره کل امور اتباع ولایت تهران و هنرمندان و فرهنگیان مهاجر تاسیس شد.

افتتاح اولین نمایشگاه دایمی هنرمندان مهاجر افغانستانی در ایران هنرمند مهاجر افغانستانی موسیقی زنده مرکز فرهنگی هنری پناهندگان محمد حسین احمدی فعالیت های فرهنگی مهاجرین تهران افتتاح اولین نمایشگاه دایمی هنرمندان مهاجر افغانستانی در ایران اداره کل امور اتباع ولایت تهران   افتتاح اولین نمایشگاه دایمی هنرمندان مهاجر افغانستانی در ایران هنرمند مهاجر افغانستانی موسیقی زنده مرکز فرهنگی هنری پناهندگان محمد حسین احمدی فعالیت های فرهنگی مهاجرین تهران افتتاح اولین نمایشگاه دایمی هنرمندان مهاجر افغانستانی در ایران اداره کل امور اتباع ولایت تهران

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=17727