بیت‌المقدس براساس یک پیمان مخفیانه به اسرائیل واگذار شده است/ اشغال قدس آغاز تجاوز به دیگر اماکن مقدسه مسلمانان است

یک عضو مجلس نمایندگان کشور در کابل گفت که بیت‌المقدس براساس یک پیمان مخفیانه میان عربستان و امریکا به اسرائیل واگذار شده است.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ مولوی رحمانی عضو مجلس نمایندگان افغانستان در محفلی که روز دوشنبه (۱۴ جوزا) به منظور حمایت از مردم فلسطین در کابل برگزار شده بود، انتقال سفارت امریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس را یک اقدام تجاوزکارانه و ظالمانه خوانده و از مسلمانان خواست تا جلو این تصمیم بایستند.

مولوی رحمانی با اشاره به روابط گرمی که میان امریکا، عربستان سعودی و اسرائیل برقرار است، گفت که قدس شریف براساس یک پیمان مخفیانه میان عربستان و امریکا به اسرائیل واگذار شده است.

این عالم دینی، بیان داشت که بیت المقدس مکانی مقدس برای تمام مسلمانان جهان بوده و جزء ارزش‌های گران‌بهای اسلامی شمرده می‌شود و تجاوز به آن ظلم علیه تمام مسلمانان است.

وی بیان داشت که شیخ‌های عرب به ویژه آل سعود به جای توجه به وضعیت اسفبار مسلمانان، اموال امت اسلامی را تسلیم کفار می‌کنند.

این عضو مجلس نمایندگان گفت که قبل از انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس در ارتباطات و رفت و آمدهای مکرر که بین شیخ‌های عرب با مقام‌های امریکای و اسرائیلی وجود داشت، آنان پیمان مخفیانه ای را برای تحویل قدس شریف به اسرائیل با هم منعقد کردند.

رحمانی، اشغال قدس توسط رژیم اسرائیل را سرآغاز تجاوز این رژیم به دیگر اماکن مقدسه مسلمانان دانسته خواهان بسیج امت اسلامی برای جلوگیری از تجاوزهای مکرر رژیم اسرائیل شد.

وی در بخشی از سخنانش به اوضاع افغانستان و پروسه صلح نیز اشاره کرده گفت که خارجی‌ها از صلح بین الافغانی در افغانستان حمایت نمی‌کنند.

این عالم دینی بیان داشت که هم اکنون صلح و جنگ افغانستان به دست امریکاست و این کشور از پروسه‌هایی که به صلح منجر شود حمایت نکرده و با شعله ور نگه داشتن جنگ و بی ثباتی می‌خواهد جای پای محکم و دوام‌داری برای خود در افغانستان دست و پا کند.

از سوی هم مولوی عبدالقادر ابراهیمی معاون شورای اخوت اسلامی نیز که در این مراسم صحبت می‌کرد، تجاوز و اشغالگری رژیم اسرائیل در بیت‌المقدس را به شدت محکوم کرد.

وی انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس و به رسمیت شناخته شدن این شهر به حیث پایتخت رژیم اسرائیل را تعدی، ظلم و اهانت به تمام مسلمانان جهان خوانده از امت اسلامی خواستار مقابله با این رژیم‌های غدار شد.

ابراهیمی تاکید کرد که قدس به همان شکلی که بود باید باقی بماند و از مجامع بین المللی و کشورهای اسلامی خواست که با اقدام تجاوز کارانه امریکا در رسمیت دهی به شهر بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل مقابله کنند.

قابل یاد آوری است که در جریان شبانه روزهای جاری چندین اجلاس در پیوند به روز جهانی قدس در جای جای افغانستان دایر شده و تصمیم ظالمانه امریکا در انتقال سفارتش به بیت المقدس نیز محکوم شده است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=32815