تجلیل از هفته کتاب در غزنی/ بهترین دوست انسان ها در زندگی کتاب است

مسئولان دولتی و فرهنگیان ولایت غزنی روی ارزش مطالعه تأکید کرده و کتاب را بهترین دوست در زنده گی انسان‌ها عنوان داشتند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ محفل و نمایشگاه کتاب که به مناسبت هفته‌ی کتاب در سالن کتاب خانه عامه البیرونی غزنی برگزار شده بود، صبح امروز توسط محمدعارف واحدی معاون والی غزنی،محبوب الله رحمانی مدیر فرهنگ و گرزندوی ریاست اطلاعات و فرهنگ ،حمید الله سروری و محمد نعیم توحیدی نمایندهای مردم در شورای ولایتی غزنی افتتاح گردید.

در این برنامه شماری زیاد از فرهنگیان، نویسندگان و فعالان مدنی و اجتماعی نیز حضور پیدا نموده و در زمینه‌ی گسترش فرهنگ مطالعه و ارزش کتاب خوانی صحبت کردند و توصیه شد که کتاب بهترین معلم و رهنما انسان‌ها در زنده گی می‌باشد.

«محمدعارف واحدی» معاون والی غزنی در سخرانی اش بیان داشت که تمامی مشکلات موجود در کشور از عدم آگاهی مردم می‌باشند که با مطالعه کتاب از نویسندهای مختلف می‌توان کچ فهمی‌ها و ندانستگی های خود را اصلاح گرده و هر علم و معرفت را در خود تقویت نمایند.

همچنان «محبوب الله رحمانی» مدیر فرهنگ و گرزندوی ریاست اطلاعات و فرهنگ غزنی در این محفل سخنرانی نموده بیان داشت که ریاست اطلاعات و فرهنگ به منظور تقویت فرهنگ مطالعه و آشنایی با کتاب نمایشگاه ۷ روزه کتاب را در کتاب خانه عامه این ولایت برگزار نموده اند و علاقه مندان می‌توانند از آن باز دید نمایند.

آقای رحمانی بیان داشت که ریاست اطلاعات و فرهنگ کتاب خانه عامه البیرونی غزنی را با کتاب های جدید و کهن یک بار دیگر فعال نموده و همیشه به روی مردم باز می‌باشد.

همچنان در این محفل نمایندهای شورای ولایتی،فعالان فرهنگی و نویسندهای غزنی پیرامون ارزش کتاب صحبت نموده جوانان را تشویق به مطالعه نمودند

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=30570