شام فرهنگی در بامیان برای حمایت از تولیدات اکادمی فیلم بامیان

در حمایت از تولیدات اکادمی فیلم بامیان و کسب مقام اول فیلم داستانی مادر مجرد در جشنواره‌ی کشور سویدن، شام فرهنگی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ در این شام فرهنگی، پس از سخنرانی محمد طاهر زهیر والی بامیان، آقا حسین نظری رئیس مبارزه با مواد مخدر، رحمان عالمی مسئول آکادمی فیلم بامیان و عاقله فرهمند کارگردان فیلم مادر مجرد، دو تن از شاعران بامیانی، سروده‌های شان را دکلمه کردند و هنرمندان محلی دمبوره نواختند و آواز خواندند.

والی بامیان، هدف از برگزاری شام فرهنگی را تماشا و تقدیر از محصولات بامیان فیلم، خصوصاً فیلم مادر مجرد و نه گفتن به مواد مخدر عنوان کرد و امتزاج این دو مورد را معقول خواند تا از طریق برنامه‌های فرهنگی و حمایت از تولیدات هنری، به پدیده‌ی شوم اعتیاد به مواد مخدر پایان داده شود.

آقای زهیر، از تمام همکاران، دست اندرکاران، هماهنگ کنندگان و دانش آموزان آکادمی فیلم بامیان تشکری کرد و کسب مقام اول فیلم کوتاه و داستانی مادر مجرد، در جشنواره‌ی فیلم افغانستان در سویدن، را برای بامیان فیلم و خانم عاقله فرهمند، کارگردان فیلم، تبریک گفت.

در ادامه، آقای عالمی، ضمن قدردانی از حمایت مقام ولایت، از همکاری ریاست مبارزه علیه مواد مخدر، فرهنگیان، جامعه‌ی مدنی و دوستان و همکاران اش تشکری و قدردانی کرد و دستاوردهای آکادمی فیلم بامیان، در یک سال اخیر، در راستای بازتاب بامیان و داشته های این ولایت، را قابل ستایش عنوان کرد.

به گفته‌ی آقای عالمی، در نخستین سال فعالیت این آکادمی، ۳۶ فیلم تولید شده است که چهار فیلم آن به جشنواره‌های بین المللی راه یافته و فیلم مادر مجرد موفق به کسب مقام اول در کشور سویدن شده است.

آقا حسین نظری رئیس مبارزه علیه مواد مخدر، بر ادامه‌ی حمایت از برنامه‌های فرهنگی متعهد شد و بر مبارزه‌ی مشترک برای نه گفتن به مواد مخدر تاکید کرد.

در پایان، والی بامیان، به پاس تلاشها و دستاوردهای آکادمی فیلم بامیان، برای آقای عالمی و همکاران این نهاد، تقدیرنامه داد و از کار، تلاش و زحمات آن تشکری کرد.

شام فرهنگی، از سوی ریاست مبارزه علیه مواد مخدر، به منظور مبارزه علیه موادمخدر و پدیده‌ی اعتیاد به مواد مخدر، برگزار شده بود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=42357