حرکتی برای صلح/ صدای صلح‌خواهی افغان‌ها را در ۸ کشور جهان بلند می‌کنیم

صلح واژه ای که از کودک تا کهن سال افغان دنبال آن بوده، اما با گذشت ده ها سال به آن دسترسی پیدا نکرده اند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ در پیوند به دادخواهی صلح، تیم سفیران جوان صلح افغانستان حرکت نمادین را به هدف ترویج صلح در کشور راه اندازی کردند.

«کلثوم زهرا» مسئول تیم سفیران جوان صلح در افغانستان گفت که این تیم متشکل از تمام جوانان افغانستان است و امروز ۳۰ بانوی سفیر صلح، برنامۀ نمادین شان را با رکاب‌زنی مسافۀ چهارراهی هنگرها تا چهارراهی مسعود شهر کابل آغاز کردند.

خانم زهرا گفت که این یک برنامه طولانی‌مدت است، تیم سفیران جوان صلح چهار قسمت برنامه دارد که اولی‌اش قدم گذاشتن در راه صلح بود که تنها امروز است و تمام می‌شود با رکاب‌زنی بانوان و در ادامه‌اش سفر قزاقستان است. آنجا برای ارزیابی و رکاب‌زنی چهار نفر از افغانستان به هشت کشور سفر بکنند، با بایسکل رکاب بزنند و پیام صلح را ببرند.

قرار است که پس از قزاقستان، رکاب‌زنان افغان، به تاجکستان، ازبکستان، روسیه، بلاروس، جرمنی و در فرجام به فرانسه سفر کنند.

مسئول تیم سفیران جوان افغانستان گفت که در هر کشور یک خانم و یک آقا با تیم چهارنفری افغان می‌پیوندند و در نهایت ۲۰ تن از سفیران صلح این کشورها، بیانیه نهایی شان را صادر خواهند کرد.

تیم چهارنفری سفیران جوان صلح به نمایندگی از مردم افغانستان به ویژه جوانان، در جریان این سفرها تاکید خواهند کرد که طولانی شدن جنگ در افغانستان، صلح جهانی را تهدید می‌کند.

این برنامه سفیران جوان صلح افغانستان روز پنجشنبه در کابل آغاز شد و در پایان سال روان میلادی در فرانسه خاتمه خواهد یافت.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=18235