عرفان خان از نبردش با سرطان پرده برداشت

عرفان خان بازیگر سرشناس بالیوود و هالیوود اعلام کرد که برای مبارزه با سرطان سخت، در لندن در حال تداوی است.

به گزارش خبرگزاری صنا، رسانه های خارجی گزارش دادند که عرفان خان ستاره بالیوود که به هالیوود نیز راه ‌یافت و در سال‌های اخیر موفقیت‌های زیادی کسب کرد، از تلاشش در مقابله با یک نوع سرطان نادر خبر داد.

خان که بازیگر فیلم‌هایی چون «زندگی پای» و «میلیونر زاغه‌نشین» بوده و در «دنیای ژوراسیک» جلوی دوربین رفته است، در ماه مارچ با توییتی اعلام کرد به یک بیماری سرطان نادر عصبی عضلانی مبتلا شده است. از آن زمان تاکنون وی در لندن در حال تداوی بیماری‌اش است.

وی دیروز در یک بیانیه احساساتی که در روزنامه «تایمز آف ایندیا» منتشر شد، نوشت به آنچه در پیش است باور دارد و صرف نظر از این که چقدر زمان داشته باشد، ۸ ماه یا ۴ ماه یا ۲ سال همه چیز را می‌پذیرد.

وی در عین حال یادآوری کرد از زمانی که معالجه را انجام می‌دهد بخشی از یک بازی آزمایش و خطا بوده است.

عرفان خان از شفاخانه ای در لندن که در برابر زمین‌های ارباب مشهور کرکت واقع است، نوشت: در بازی بین مرگ و زندگی فقط یک جاده وجود دارد؛ یک سو شفاخانه و در سوی دیگر یک استدیوم.

این بازیگر که جوایز متعدد سینمایی دریافت کرده از هوادارانش تشکر کرد که در طول این سفر برایش آرزوی سلامت کرده‌اند، برایش دعا کرده‌اند؛ از سراسر دنیا… از مکان‌های مختلف، نقاط مختلف دنیا و او باور دارد که همه این دعاها در هم ادغام شده و یکی می‌شود.

عرفان خان از وقتی در سال ۱۹۸۸ در فلم میرا نیر که برنده جایزه کن شد بازی کرد، بسیار مشغول بود و هم در خانه و هم در کشورهای دیگر، در فلم‌های تلویزیونی و سینمایی بازی کرد.

وی سال پیش در فلم «رسانه هندی» بازی کرد که به زبان بنگالی ساخته شد.

از جدیدترین پروژه‌های هالیوودی وی نیز بازی در «پازل» ساخته مارک ترتل‌تاوب بود که در کنار کلی مکدونالد ظاهر شد. این فلم که در جشنواره ساندنس دیده شد ماه آینده راهی سینماها می‌شود.

گفته شده بود وی به زودی در یک سریال با عنوان «وزرات» ظاهر خواهد شد که فلمی سیاسی و طنزآمیز است که برای آمازون پرایم هند ساخته می‌شود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=34837