فراخوان ششمین دوره جشنواره داستان‌‌کوتاه «جایزه ادبی هزار و یک شب»

ششمین دوره جایزه ادبی «هزار و یک شب» با موضوع  آزاد و با محوریت « صلح جهانی » برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ ششمین دوره جشنواره داستان  «جایزه ادبی هزار و یک شب» با هدف ارتقای کیفیت نویسندگی و داستان‌نویسی جوانان افغانستان با موضوع آزاد و با محوریت « صلح جهانی» برگزار می‌شود.

سید محمود حسینی عضو موسس جشنواره با بیان اینکه تاکنون با فعالین داستان نویسی در ایران و افغانستان مکاتبه شده است گفت : به منظور ارتقاء سطح کمی و کیفی آثار پیش از برگزاری این دوره، مشاوره و تعامل با انجمنها و مراکز ادبی که فعالیت تخصصی داستانی دارند، انجام میشود.

وی در ادامه علاوه کرد: همچنین کارگاه داستان نویسی «مبتدی تا پیشرفته» با تدریس اساتید صاحب نام به صورت ورک شاپ جهت ارتقای سطح کیفی نویسندگان جوان مهاجر افغانستان در تهران و کرج برگزار میشود.

مهلت ارسال آثار تا پایان میزان/مهرماه جاری در نظر گرفته شده است و نفرات اول تا سوم این جشنواره در مراسم اختتامیه اعلام و جوایزی تعلق خواهد گرفت.
همچنین از پنج نویسنده شایسته با اهدای لوح جشنواره تقدیر خواهدشد.

جشنواره داستان کوتاه «جایزه ادبی هزار و یک شب» ویژه نویسندگان فارسی زبان سراسر‌جهان است و موضوع آن‌آزاد در نظر گرفته شده است.

✅ شرایط ارسال اثر به دبیرخانه جشنواره به شرح زیر می باشد:

  • اثر ارسالی باید شرایط داستان کوتاه را داشته باشد.
  • در هیچ کتاب و نشریه ای چاپ نشده باشد.
  • در هیچ جشنواره ادبی حائز رتبه نشده باشد.

علاقه‌مندان می‌توانند یک اثر داستانی خود را به همراه (نام و نام خانوادگی، شماره تماس و آدرس محل سکونت بصورت فایل پیوسته یا در انتهای داستان، به هر دو نشانی الکترونیکی زیر ارسال کنند:

[email protected]

[email protected]

 

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=4257