حتی برای یک لحظه، می خواهم خنده بر لب های مردم خود بیاورم/ حکومت از هنرمندان حمایت کند

چارلی چاپلین افغانستان با بیان اینکه دولت از هنرمندان حمایت نمی کند، اظهار داشت که حتی برای یک لحظه، می خواهم خنده بر لب های مردم خود بیاورم.

افغانستان، کشوری خسته از جنگ با مردم دردمند و درد دیده، اما در کنار این همه دردها کسانی نیز هستند که می خواهند طعم تلخ جنگ را با هنرنمایی خود از کام مردم بزداید.

«کریم اسیر» مشهور به چارلی چاپلین افغانستان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری صنا، گفت: یکی از اهداف من این است که حتی برای یک لحظه دردها و غم های مردمم را از آنها دور کنم و لبخند بر لبهای شان بیاورم.

اسیر در مورد زندگی و تحصیلاتش گفت: من در سال ۱۳۷۳ متولد شده ام و دوره مکتب را در سال ۱۳۹۰ به اتمام رسانیده و سال ۱۳۹۱ شامل بخش تیاتر هنرهای زیبای پوهنتون کابل شدم.

وی تصریح کرد: من از زمان کودکی که در خارج از کشور بودم، عاشق و علاقمند کارهای چارلی چاپلین بودم و برایم خوشایند بود که وی در کنار اینکه هنرمند است، چگونه پیام های زیبای را به تصویر می کشد.

چارلی چاپلین افغانستان در ادامه اظهار داشت: همین علاقمندی به چارلی سبب شد، زمانیکه من برگردم به افغانستان و وارد پوهنتون شوم، استادان و همصنفی هایم توانایی اجرایی هنرهای چارلی چاپلین را در وجود من ببیند و تشویقم کنند که من باید چارلی چاپلین افغانستان شوم.

این هنرمند افغان با نگرانی از وضعیت امنیتی افغانستان، گفت: به باور من وضعیت امنیتی کشور روز به روز بدتر خواهد شد و بهتر نه، اما ما به عنوان یک هنرمند باید رسالت خود را انجام دهیم و خاموش ننشینیم.

کریم اسیر افزود: یکی از اهداف من این است که حتی برای یک لحظه دردها و غم های مردمم را از آنها دور کنم و لبخند بر لبهای شان بیاورم.

اسیر تصریح کرد: ما در کنار اینکه به مردم تفریح و سرگرمی به وجود می آوریم، می خواهیم تا پیام های خوب و مثبت را به آنها انتقال دهیم و به نمایش بگذاریم.

وی بیان داشت: بیشتر نمایش هایم در مراکز عمومی که تردد مردم زیاد می باشد، همانند پارک های تفریحی، مکاتب، باغ وحش و نیز در ولایت ها اجرا می شود.

چارلی چاپلین افغانستان پیرامون تهدیدهای هراس افگنان گفت: تیم کاری ما بارها از سوی مخالفین مسلح تهدید شده و همواره ما هراس این را داریم که در مکان های عمومی و جاهای که کنترول مردم مشکل است، مورد حمله آنان قرار بگیریم.

کریم اسیر افزود: تهدید ها برای همه وجود دارد، اما ما به تعهد خود در قبال مردم افغانستان پابند هستیم و هیچگاهی عقب نشینی نخواهیم کرد.

اسیر از همه اقشار جامعه خواست تا سهم خود را در شاد کردن مردم افغانستان به دست اجرا بگذارند.

وی خطاب به حکومت، اظهار داشت: لطفاً و لطفاً به فرهنگ و هنر اندکی توجه کنید، زیرا اگر می خواهید یک کشور را از بین ببرید، اول فرهنگ و هنر آنرا نابود کنید و اگر می خواهید کشور را آباد کنید، فرهنگ و هنر آنرا آباد نمایید.

چارلی چاپلین افغانستان در پایان سخنانش با انتقاد از عدم حمایت حکومت از هنرمندان، تأکید کرد: متأسفانه حکومت هیچگونه توجهی به هنرمندان ندارد و اگر به این قشر توجه صورت بگیرد، آنها کارهای بهتر و برتری خواهند داشت.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=43322