۱۳ آبده تاریخی در ولایت غزنی بازسازی می‌شود

کار ترمیم و مرمت کاری سیزده آبده تاریخی درولایت غزنی آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ مسوولان محلی غزنی می گویند که هزینه این پروزه ها ۷ میلیون افغانی بوده که از بودجه وزارت اطلاعات و فرهنگ کشور تمویل می شود.

همزمان این مسوولین از آغاز کندن کاری برخی ساحات که در آن آثار باستانی و تازیخی شناسایی شده نیز خبر می دهند.

غزنی یکی از ولایت های است که در سال ۲۰۰۷ میلادی از طرف یونکسو به حیث پایخت کشورهای اسلامی شاخته شد اما درین مدت کارهای زیاد در قسمت آبده های تاریخی این ولایت انجام شده که این ترمیمات ومرمت کاری های برای مدت اندک بوده است ودر مرورزمان دوبار قسمآ تخریب شدند.

به تازه گی کار ترمیم ومرمت کاری شماری از آبده های تاریخی در این ولایت آغاز شده است که به گفته مسوولان محلی غزنی سیزده آبده تاریخی شامل این پروزهای می باشد.

از سوی دیگر والی غزنی از کندن کاری ساحاتی که در آن آثار تاریخی شناسایی شده، نیز خبر می دهند که به گفته وی آثار به دست آمده از ساحات مذکور در موزیم غزنی تسلیم داده خواهد شد.

در عین حال «بشیر محمدی» رئیس اطلاعات وفرهنگ غزنی می گویند که هدف از آغاز کار این پروزه ها جلب توجه یونکسو به این ولایت می باشد تا آنان با ولایت غزنی کمک های بیشتر در قسمت ترمیم آبدهای تاریخی نمایند.

این درحالیست که ولایت غزنی دارای آبده های زیاد تاریخی بوده و تا حال کارهای که صورت گرفته مورد قناعت مردم قرار نگرفته است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=45462