توزیع تذکره الکترونیکی در ارگ ادامه دارد/تا سه روز آینده توزیع تذکره الکترونیکی در کابل شروع ‌می‌شود

اداره توزیع تذکره الکترونیکی خبرهای نشرشده در مورد توقف روند توزیع تذکره های الکترونیکی به دستور رئیس جمهور را تکذیب کرد.
روح الله احمدزی، سخنگوی اداره ثبت احوال نفوس در صحبت با خبرگزاری صنا گفت: توزیع تذکره متوقف نشده و در حال حاضر در ارگ ریاست جمهوری همچنان ادامه دارد.
آقای احمدزی افزود که تنها بعضی از وسایل این اداره از ارگ ریاست جمهوری به مرکز اداره توزیع تذکره های الکترونیکی انتقال یافته است.
در همین حال، شاه حسین مرتضوی، معاون سخنگوی رئیس جمهور در صحبت با خبرگزاری صنا این موضوع را نه رد و نه هم تایید کرد.
شماری از رسانه‌ها به نقل از منابعی در ارگ ریاست جمهوری گزارش داده اند که روند توزیع تذکره های الکترونیکی به دلیل اختلاف‌ میان سران حکومت متوقف شده است.
بااین همه، سخنگوی ادراه ثبت احوال نفوس می‌گوید که این اداره برای توزیع تذکره الکترونیکی در پایتخت از لحاظ تخنیکی آماده است.
روح الله احمدزی گفت: ما از لحاظ تخنیکی و فنی آماده هستیم. انفجاری که در دشت برچی صورت گرفت کمی ما را ضربه زد، از این رو ما کمی محتاطانه پیش می رویم که بدون هماهنگی نهادهای امنیتی دفتر مان را در آنجا افتتاح نکنیم.
وی تاکید کرد که تا دو-سه روز آینده توزیع تذکره های الکترونیکی در اداره مرکزی در کابل افتتاح خواهد شد.
این در حالیست که توزیع تذکره الکترونیکی با مخالفت رئیس اجرایی، جمعیت اسلامی، حزب کنگره ملی، شماری از اعضای پارلمان و فعالان سیاسی و اجتماعی رو به رو شده است.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=29814