جامعه جهانی تعریف نادرستی از افغانستان دارد/ حکومت و شورای عالی صلح از فعالیت های ما حمایت کنند

رئیس نهاد فرهنگی خاطره آفرینان با بیان اینکه جامعه جهانی افغانستان را به عنوان یک کشور تروریست می شناسند، گفت که ما با فعالیت های مان می خواهیم چهره واقعی افغانستان را به جهانیان نشان دهیم.

«بارش سروری» رئیس نهاد فرهنگی خاطره آفرینان در گفتگو با خبرگزاری صنا پیرامون فعالیت های این نهاد گفت که خاطره آفرینان از سه سال به این سو در بخش های حل معضلات اجتماعی فعالیت می کند.

سروری با بیان اینکه تاکنون ۱۸ برنامه را در موارد مختلف برگزار کرده ایم، افزود که تمرکز خاطره آفرینان تلاش های صلح آمیز است.

وی با شعار «فرایند صلح رویا نیست» تصریح کرد که کشور ما شاهد چندین دهه جنگ است و همین مورد سبب شده تا جامعه جهانی تعریف نادرستی از افغانستان داشته باشند.

رئیس نهاد فرهنگی خاطره آفرینان با تأکید بر اینکه افغانستان یک کشور مفسد و تروریست نیست، اظهار داشت که کسانی که افغانستان را یک هیولا می دانند و آنرا مفسد می خوانند، بدانند که این کشور تعریف دیگری دارد.

بارش سروری گفت که مسئولیت نهاد فرهنگی خاطره آفرینان تغییر ذهنیت های منفی در مورد افغانستان است و تلاش دارد تا صلح آفرینی کند.

برگزاری جشنواره های خیابانی برای صلح دهی و امید آفرینی در کشور، باران پیام صلح توسط هلیکوپتر در روز جهانی صلح، افتتاح جاده همدیگر پذیری برای صلح در کارته چهار کابل، دیوار نگاری و گرافیتی صلح آمیز روی دیوارهای کانکریتی، ساخت ۳ آهنگ پیرامون صلح و فرار مغزها، برنامه شاخه گلی سرخ و کتابی برای صلح، ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در بخش صلح، صلح و جوانان، صلح از چشم رسانه ها، به سیاهی جنگ و به سپیدی صلح و عبور از سیاهی های جنگ و رسیدن به سپیدی صلح از برنامه های است که سروری به آن اشاره می کند.

سروری با نارضایتی از نبود بودجه افزود که ما برنامه های بزرگی را برای تحقق صلح در کشور روی دست داریم، اما این برنامه ها نیاز به بودجه مالی دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون برنامه های مانرا از طریق بودجه شخصی اعضای این نهاد برگزار کرده ایم، تصریح کرد که ما به این باور هستیم که ذکات استعداد و توانمندی خود را در قبال جامعه بپردازیم.

رئیس نهاد فرهنگی خاطره آفرینان در پایان سخنان خود اظهار داشت که حکومت و شورای عالی صلح از برنامه های خاطره آفرینان حمایت جدی کنند تا روزی برسد که افغانستان شاهد صلح سرتاسری باشد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=19733