با پاکستان و سیاست‌مداران پاکستانی آشنا شوید

پاکستان سرزمین عجیبی است که سیاست‌مداران آن عجیب‌تر از خود این سرزمین هستند. به هر مقدار که شما در زمینه پاکستان‌شناسی کار کرده باشید، بازهم دشوار است که این کشور را به خوبی بشناسید.

اگر قرار باشد پاکستان را در چند کلمه تعریف کنیم، این کشور را هم مسلمان و هم غیرمسلمان، هم دین‌دار و هم بی‌دین، هم مکار و هم همیار و هم دشمن و هم دوست خواهیم یافت.

کسانی که در اداره این کشور نقش دارند نیز نماد همین صفات هستند. مثلاً همین «عمران‌خان» را ببینید که غرق در فساد است اما همواره فعالیت‌های تروریستی را در افغانستان، جهاد خوانده کرده است. او رهبر حزب «تحریک انصاف» و یکی از سیاست‌مداران پاکستان است.

حزب او دولت ایالتی خیبرپشتونخواه را که بیشتر جمعیت آن پشتون‌ها هستند، اداره می‌کند، عمران، جمع صفات اضداد است، او مشروب می‌خورد اما از نمازشب هم صحبت می‌کند. او ورزشکار حرفه‌ای کریکت است اما سگریت یا سیگار هم می‌کشد و دیگر کارهای غیرورزشی هم انجام می‌دهد.

او خود را یک شخصیت با کلاس و با کریکتر می‌داند که همیشه زندگی تجملی‌اش را به رخ آدم‌ها می‌کشد اما درعین‌حال، آدم به شدت خرافاتی هم هست.

حدود ۲ ماه پیش با مشاوره ستاره‌شناسان یا منجمان، با خانمی به اسم «بشری بی‌بی» که دارای ۴ فرزند است ازدواج کرد. بشرا یا بشری بی‌بی، اهل منطقه «پاک‌پتنگ» در ایالت پنجاب است. او علاوه بر زمین‌های زیادی که دارد، از مریدان برجسته پیر منطقه نیز است.

ستاره‌شناسان، پیش‌بینی کرده‌اند عمران‌خان با این ازدواج، در انتخابات سال ۲۰۱۸ پیروز می‌شود و به کرسی نخست‌وزیری دست می‌یابد. یکی از اعضای شرکت‌کننده در مراسم عروسی عمران‌خان با بشرا بی‌بی که به صورت مخفیانه برگزار شد، یک خبرنگار بود که عکس‌های جنجالی از این ازدواج منتشر کرد.

عمران‌خان سرانجام اعتراف کرد که برای چندمین‌بار ازدواج کرده است، از همسران معروف عمران‌خان، «جمائمه» دختر ششمین یهودی ثروتمند دنیا و «ریحام» مجری تلویزیون است.

جالب است که ریحام، شب‌ها موافق عمران‌خان اما روزها مخالف او است و علیه‌اش توطئه می‌کند. حتی گفته می‌شود که زندگی آنان به جدایی کشیده اما هنوز شب‌ها با هم دیده می‌شوند. جمائمه هم سرگذشت عجیبی دارد، در حالی که او هنوز یهودی است پس از حضور کوتاه‌مدت در پاکستان، نام اسلامی برگزید و خود را شوکت خانم معرفی کرد.

این خانم یهودی، بیمارستان‌های مجهز زنجیره‌ای بنام شوکت در پاکستان احداث کرد یا حداقل در ایجاد آن نقش داشت. عمران خان هنوز هم با جمائمه در ارتباط است و حتی کمک مالی از وی دریافت می‌کند.

این را هم بدانید ازدواج جمائمه و عمران‌خان، با انگیزه‌های اقتصادی و سیاسی صورت گرفت. عمران‌خان به خاطر ثروت پدر جمائمه با او ازدواج کرد و پدر جمائمه نیز دخترش را برای نزدیکی اسرائیل و پاکستان به عمران‌خان داد.

یهودی‌ها پیش‌بینی می‌کنند که عمران‌خان روزی، نخست‌وزیر پاکستان خواهد شد. همان پیش‌بینی که اکنون منجمان نیز به کمک یهودی‌ها آمده‌اند.

محمد مرادی – خبرگزاری صنا

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=23124