وکیلان؛ از خُر و پُف در مجلس تا خوشگذرانی در سواحل دبی

وکیلان (نمایندگان) که با آرای مردم وکیل شده اند٬ تاکنون واقعأ افتخار آفرین بوده اند٬ با غیبت از مجلس توانستند خدمات زیادی را انجام دهند. مردم توانستند وکیلان محبوب خود را به «سیاحت» و «خوشگذرانی» نائل کنند و به وجود این تاریخ سازان می بالند.

وکیلان قادر شده اند که زمینه اشتغال زایی را هم برای مردم خود بویژه «جوانان» و هم برای خارجی ها در خارج فراهم سازند.

آنها با ایجاد کارخانه هایی از طریق وکالت موفق شده اند هزاران خارجی را از بیکاری برهانند. این خدمتگذاران صدیق مردم پس از «خور و پُف» های فراوان در مجلس٬ زمانیکه رخصتی های زمستانی فرا میرسد٬ به داد مظلومیت آنهای میرسد که در کنار سواحل «دبی» هوتل های مجلل ساخته اند.

و همچنین زمینه شغلی برای جوانان و مردم خود را طوری فراهم می سازند که وقتی کسی به نزد جلالتمآبان می روند٬ این خدمتگذاران جامعه با نامه ای٬ شخص را به اداره ای که هیچ آشنایی با رئیس یا کارمندان آن ندارد٬ می فرستد٬ که با این کار می توانند آن شخص را برای مدتی به شغل «ایسو برو٬ اوسو برو» بگمارانند.

از سویی هم این فعالیت موثر و مثمر عالی جنابان بعد از مدتی سبب می شود تا که آن شخص زمینه «تجارت» مواد مخدر را در وجودش تلقین کرده و از خانه ای که در آن کرایه می دهد بیرون و به منزل مفت و مجانی به آدرس «زیرپل های کابل» نقل مکان کند.

اینها خدمات بزرگ برخی نمایندگان (وکیلان) ما برای نسل جوان است که به این جلالتمآبان «کاغذپران های بی پشتیبان» نیز می گویند.

زمانی که قوانین برای تصویب به مجلس ارائه می شود٬ به دلیل غیاب شمار زیادی از وکلا که اکثراً در آن سوی مرز هستند٬ از تصویب باز می ماند٬ چه رسد به نظارت!

بدون تردید شایسته تر و برازنده تر از وکیلان ما در هیچ کشوری وجود ندارد٬ تعدادی از آنها به نمایندگی از مردم و پولی را که از این طریق بدست می آورند٬ توانسته اند چند «لندکروزر» و چندین «هایلکس تعقیبی» را خریداری و با ۱۵ یا ۲۰ محافظ سبب بسته شدن جاده های عمومی شوند٬ در این زمان اگر پولیس ترافیکی ادب فراموش کرده وسیله مادل بالای عالی جنابان را برای بررسی متوقف کنند٬ بی درنگ محافظان جناب ایشان ضمن زیر لگد گرفتن٬ با پرتاب چند «هاکین»٬ «گیرات»٬ «آپرکت» و چند سیلی جانانه جواب بی ادبی وی را داده و ادبش می کنند.

این وکیلان در خصوص گدایان و مسکین ها نیز آنقدر خییر هستند که وقتی گدایی از آنها تقاضای کمک کند آن جنابان با کلماتی که فقط شایسته و بایسته خودشان است٬ آن مسکین را مستفید می کند و باید گفت که فعالیت های ارزنده و برازنده این بزرگواران را نمی توان در قالب چند جمله خلاصه کرد٬ بلکه فعالیت های آنها وسیع تر از آن است که فکرش را کنیم.

س. ا. ا

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=20750