مرگبارترین سلاح های جنگ های مدرن + عکس

سلاح های مدرن در قرن‌های گذشته شاهد پیشرفتهای زیادی بوده است. طیاره ها، راکت ها، تانک ها و زیردریایی‌ها به سرعت جای خود را در ارتش‌های جهان باز کردند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ پنج سلاح مرگبار در جنگهای مدرن عبارتند از:

مرگبارترین سلاح های جنگ های مدرن + عکس کلاشینکوف چین مسلسل شوروی سلاح جنگ تفنگ تسلیحات امریکا اسلحه ارتش   AK47

این سلاح یکی از شناخته شده ترین اسلحه های دنیا به شمار می‌رود و هرچند سالهاست که از زمان ساخت آن می‌گذرد اما همچنان یکی از محبوبترین سلاح‌های دنیاست.

مرگبارترین سلاح های جنگ های مدرن + عکس کلاشینکوف چین مسلسل شوروی سلاح جنگ تفنگ تسلیحات امریکا اسلحه ارتش   خانواده سلاح‌های ام ۱۶

M16 از سال ۱۹۵۶ به بعد مورد استفاده قرار گرفت. این سلاح از خانواده AR-15 و جدیدترین مدل آن M16A4 است. این سلاح با ۳۰ گلوله در هر خشاب بردی ۵۵۰ متری دارد.

مرگبارترین سلاح های جنگ های مدرن + عکس کلاشینکوف چین مسلسل شوروی سلاح جنگ تفنگ تسلیحات امریکا اسلحه ارتش   مسلسل M240

این سلاح درحال حاضر اسلحه مورداستفاده ارتش امریکا و تفنگداران نیروی دریایی این کشور است. M240 علاوه بر امریکا در ۸۰ کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مرگبارترین سلاح های جنگ های مدرن + عکس کلاشینکوف چین مسلسل شوروی سلاح جنگ تفنگ تسلیحات امریکا اسلحه ارتش   مسلسهای PK

این اسلحه خودکار راه حل اتحاد جماهیر شوروی برای افزایش قدرت آتش در سطح جوخه است.این اسلحه نیز همانند AK-47 در سراسر دنیا مورد استفاده قرار گرفته است.این سلاح نیز توسط میخاییل کلاشنیکوف اختراع شد. PK به عنوان یک اسلحه اتوماتیک نقش مهمی را در جوخه‌های پیاده نظام ایفا می‌کند.

مرگبارترین سلاح های جنگ های مدرن + عکس کلاشینکوف چین مسلسل شوروی سلاح جنگ تفنگ تسلیحات امریکا اسلحه ارتش   QBZ QBZ-95

یک اسلحه استاندارد چینی است که با هدف جایگزینی AK 47 طراحی شده است.این سلاح در تمام بخش‌های ارتش چین و همچنین پولیس چین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=38791