مارگیری که نیش مار برایش بی اثر است

یک مارگیر فلیپینی که به مارها اجازه می دهد هر هفته او را نیش بزند٬ نیش مار در وجودش اثری ندارد.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ «جو کیلیلان» مشهور به «مرد سمی» در فلیپین به علت عادت غیر عادی او که به مارها اجازه میدهد او را هر هفته مسموم کنند و حتی مقدار کمی از زهر به داخل بدنش تزریق شود تا مقاومت او را به سم افزایش دهد.

کیلیلان ۳۱ ساله اهل شهر کاگایان د اورو ، اولین کبرای شمالی خود را زمانی که فقط ۱۴ سال داشت گرفت٬ مار گزیدگی
در آن زمان ، او تجربه ی زیادی نداشت و یک روز کبرا او را نیش زد٬ اما به جای رفتن به بیمارستان ، دستش را شست و انگار که هیچ اتفاق بدی نیافتاده و روز خود را ادامه داد.

اکثر افراد پس از نیش مار ، دچار مشکلات شدید تنفسی شده و به دنبال آن از دست دادن هوشیاری و سپس مرگ، اما این موارد در مورد جو صدق نمیکرد.

او ادعا می کند که آن نیش اول مار ، او را متوجه مقاومت غیر عادی خود در مقابل سم مار کرد و سال های بعد را صرف برای مقاوم سازی کامل بدنش در مقابل این سم کرد. کیلیلان مدعی بر این است که به هدف خود مبنی بر مقاوم سازی سیستم ایمنی خود نسبت به سم مار دست یافته . گرچه او میپذیرد که پروسه سختی بود.

در طول سال ها او از گزش مارهای زیادی رنج برده که بعضی از آن ها موجب بستری اش در بیمارستان شده اند. او مدعی است که تاکنون پنج بار نزدیک بود بمیرد، او حتی یکی از انگشتانش را پس از نیش مار قطع کردند ، اما هیچگاه حاضر به ترک این کار نشد.

جو در مصاحبه ی اخیر خود گفت : من نمیتوانم از رویارویی خودم با مارهای وحشی جلوگیری کنم و تاکنون ۵ بار به بیمارستان منتقل شدم، اما زهر ها من را در مقابل خودشان مقاوم تر کردند.

این مارگیر جوان ، برای بالابردن مقاومت بدن خود در مقابل سم یکبار در هفته در معرض نیش مار قرار میگیرد ، و بنابر شبکه ی جی ام تی ، او حتی هر سه هفته یکبار مقدار کمی از سم را به بدن خود تزریق میکند ؛ چراکه مدعی آن است که این عادت نه تنها او را در برابر سم مقاوم میکنند، بلکه او قوی تر می شود.

جو کیلیلان جی ام تی ، برنامه ی جسیکا سوهو (کی ام جی اس ) مصاحبه کرد و در آن جا توسط دو مار کبرای فیلیپینی گزیده شد و ایمنی بدن خود در مقابل سم مار را نشان داد. او به تیمارستان منتقل شد بری اینکه اطمینان حاصل کنند که یک برنامه ی تلویزیونی منجر به یک فاجعه نخواهد شد ، اما او پس از تایید پزشک مبنی بر مساعد بودن وضعیت فیزیکی اش ، مرخص شد.

پس از حضور او در یک برنامه ی کی ام جی اس ، خون و به منظور بررسی به موسسه ی تحقیقات گرمسیری فرستاده شد و نتایج تایید کردند که خون این مرد پادتنی دارد که میتواند سم کبرا را خنثی میکند. یک فوق تخصص علوم تحقیقات در این باره میگوید:” ما متوجه شدیم که خون جو واقعا دارای پادتن در برابر سم است ، اما در مورد اینکه چقدر میتواند مقاومت کند ، هنوز مطئن نیستیم.” این اولین باری است که میتوان شخصی را دید که اینطور در برابر سم مقاوم باشد و آزمایش خون نیز بدهد.

جو که قبلا در یک فروشگاه حیوانات خانگی کارکرده است، اخیرا با وزارت زیست محیطی و منابع طبیعی فیلیپین برای کمک به حفظ مار استخدام شده است، و امیدوارند که او تا از مقاومت غیر عادی خود برای آگاه ساختن مردم درباره مارها و نقش مهم آن ها در طبیعت ، استفاده کند.

مرد زهری گفت :” من عاشق مارها هستم. من دوست دارم مردم درباره من و سرگرمی ام اطلاعات داشته باشند چراکه مارها نقش مهمی را در طبیعت و به طبع در زندگی ما دارند .”

جو کیلیلان اولین نفری نیست که از این روش خطرناک و دردناک برای بالابردن مقاومت سیستم ایمنی بدن در برابر سم مار استفاده می کند. تیم فرید ،که او نیز علاقه مند به مار ها است مدعی است ، با تزریق سم مار او نیز در مقابل آن ایمن شده است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=31825