چپ‌دست‌ها خلاق، باهوش و استثنایی‌ هستند

دانشمندان می گویند که چپ‌دست‌ها از آن‌چه تصور می‌شود خیلی زرنگ‌تر و خاص‌تر اند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ در حالیکه تعداد زیادی از انسان ها در روی زمین با دست چپ می نویسند و سایر امورات را انجام می دهند، دانشمندان می گویند که چپ‌دست‌ها از آن‌چه تصور می‌شود خیلی زرنگ‌تر و خاص‌ترند.

از زمان‌های خیلی دور راست‌دستان نسبت به چپ‌دستان ترجیح داده ‌می‌شدند، حتی تصور در قرون وسطی چنین بود که چپ‌دست‌ها در ردیف شیطان‌اند و از نبوغ کمتری برخوردارند.

پیچیدگی‌های سیستم عصبی ما دستور می‌دهد که از کدام دست استفاده کنیم. این عملکرد تا حدی ارثی‌ست؛ در صورتی که پدر و مادرهر دو چپ‌دست باشند، ۲۶ درصد احتمال می‌رود که کودک نیز چپ‌دست باشد.

نیم کرۀ چپ مغز انسان فعالیت‌های طرف راست بدن را بازرسی می‌کند و این نیم کره مسئول سخن‌گفتن، نوشتن، منطق، ریاضی و علوم است، اما نیم کرۀ راست که فعالیت‌های طرف چپ بدن را بررسی می‌کند مسئول فعالیت‌هایی چون موسیقی، هنر، خلاقیت، درک پدیده‌ها، احساسات و نبوغ است.

جورج دبلیو بوش، بن کلنتون، باراک اوباما، انشتین، داووینچی، ناپلئون بناپارت ، وینسون چرچل، تام کروز، مورگان فریمن، جودی گارلند، چواباکا ووکی، باب گلتوف از نمونه‌های خوب چپ‌دست‌ها هستند.

چپ‌دست‌ها خلاق و خیال پردازند. این افراد می‌توانند نگاره‌های سه‌بعدی را خوب تشخیص دهند و شاید همین علت بوده که بیشتر مهندسان در دنیا چپ‌دست‌اند. اما با وجود خلاقیت، مزد چپ‌دست‌ها در مقایسه با آنانی که از دست راست‌شان بیشتر استفاده می‌کنند ۱۲ درصد کمتر است.

چپ‌دست‌ها که تنها ۱۲ درصد جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهند از نگاه صحی نیز با دیگر افراد متفاوت‌اند. این افراد بیشتر حساس و کم‌خواب بوده و مبتلا به سردردی مقطعی‌اند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=40471