آثار تاریخی بامیان، سبب رشد صنایع دستی زنان شده است

قدامت آثار تاریخی بامیان و باستانی بودن این ولایت سبب کشاندن توریستان داخلی و خارجی در این منطقه شده که این خود، یک سرمایه ملی است.
به گزارش خبرگزاری صنا؛ قدامت آثار تاریخی بامیان و باستانی بودن این ولایت سبب کشاندن توریستان داخلی و خارجی در این منطقه شده که این خود، یک سرمایه ملی است.
طوریکه برای همه‌گان معلوم است، بندامیر و کوه صلصال و شمامه از مکان‌های مهم و تاریخی در این ولایت محسوب می‌شود که جلب توجه بسیاری از توریستان شده است. شهر غلغله نیز از یگر مکان‌هایی است که در این ولایت از اهمیت توریستی برخوردار است.
بر اساس گزارش‌های رسیده از ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت بامیان، توریستان داخلی و خارجی بسیاری در سال جاری از مکان‌های دیدنی این ولایت دیدن کردند.
«سید احمدحسین احمدپور» سرپرست ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت بامیان گفت که امسال نسبت به سال‌های گذشته تعداد بازدید کننده‌گان از مکان‌های تاریخی این ولایت بسیار زیاد بود.
وی گفت که بصورت مجموعی در سال جاری تمام دکانداران و هوتل‌داران، تولید کننده‌گان صنایع دستی و سایر دست‌فروشان، نزدیک به ۵۲۵ میلیون افغانی کسب کرده اند.
به باوری احمدپور، فراهم شدن زمینه کار برای بسیاری از شهروندان بامیان یکی از منفعت‌هایت که قابل ملاحظه است.
از سویی هم «عذرا لعلی» مسئول انجمن تولیدی صلصال در این راستا گفت که با برگزاری نمایشگاها در مناطق دیدی بامیان، زمینه رشد صنایع دستی زنان بامیان رو به بهبود رفته است.
با این حال گفته می‌شود که بامیان، با داشتن صدها آبدۀ تاریخی و مناظر منحصر به فرد طبیعی، یکی از ولایات امن و پر جاذبۀ افغانستان برای توریستان داخلی و خارجی محسوب می‌شود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=16259