جنگ در جاغوری به شدت ادامه دارد/ ۸۰ فرد ملکی کشته شدند/ حکومت خود را بازی می دهد

عضو شورای ولایتی غزنی می گوید که در حمله اخیر طالبان به ولسوالی جاغوری نزدیک به ۸۰ فرد ملکی کشته شده و حکومت با اعزام نیروهای اندک خود را بازی می دهد.

در حمله اخیر طالبان به ولسوالی جاغوری، تعداد زیادی از افراد ملکی و نظامی کشته شدند و اما مردم از بی توجهی حکومت سخت انتقاد دارند.

جنگ به شدت ادامه دارد

در همین حال «خالق داد اکبری» عضو شورای ولایتی غزنی که اکنون در خط جنگ ولسوالی جاغوری حضور دارد، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری صنا در غزنی گفت: جنگ در جاغوری یک فاجعه است و حوالی ساعت ۳ بامداد امروز طالبان حملات خود را یکبار دیگر بر بخش های این ولسوالی آغاز کردند.

اکبری افزود که مردم با تلفات زیاد توانستند از مناطق خود دفاع کنند، اما جنگ تاکنون ادامه دارد و کمک های حکومت مرکزی که بتواند جوابگوی حملات دشمن باشد، صورت نگرفته است.

تلفات سنگین افراد ملکی در جاغوری

وی پیرامون آمار تلفات در جاغوری گفت: آمار دقیق تلفات ملکی و نظامی تاکنون معلوم نیست، اما می توان گفت که در این حمله طالبان حدود ۷۰ تا ۸۰ فرد ملکی کشته شده اند.

عضو شورای ولایتی غزنی هشدار داد که اگر جاغوری سقوط کند، این ولسوالی به سوریه بعدی مبدل خواهد شد که هیچ نیروی نظامی افغان و ناتو نخواهند توانست وضعیت را مهار کند.

۲۷ کماندو کشته شدند

خالق داد اکبری با بیان اینکه برخی کشورهای منطقه در عقب این فاجعه دخیل هستند، اظهار داشت که حکومت مرکزی ۵۰ کماندو را با کم ترین امکانات به غزنی اعزام کرد، اما پس از چند ساعت امکانات آنان تمام شد و در نتیجه ۲۷ کماندو کشته شدند.

اکبری تصریح کرد: اکنون مردم و باشندگان جاغوری در خط مقدم جنگ هستند و حکومت فقط می خواهد نقش بازی کند، در حالیکه این کار عاقبت خوب نخواهد داشت.

این در حالیست که امر مطبوعات قوماندانی امنیه غزنی می گوید که در جنگ جاغوری ۱۰ کماندو شهید و ۶ تن آنان زخمی شده و نیز ۱۵ نفر ملکی شهید و ۸ نفر دیگه زخمی شده اند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=48247