ولسوالی کوهستانات در کنترول طالبان قرار دارد/ برای تأمین امنیت سرپل خواهان همکاری مردم هستیم

فرمانده پولیس ولایت سرپل با بیان اینکه امنیت پروسه انتخابات در سراسر افغانستان کمی و کاستی داشت، اظهار داشت که ولسوالی کوهستانات در کنترول طالبان قرار دارد.

شماری از ولایت های افغانستان در سال های اخیر با فعالیت های گسترده گروه های هراس افگن به ویژه گروه طالبان مواجه بوده که سبب نگرانی مردم و انتقاد آنان از ناتوانی حکومت شده است.

کوهستانات پاکسازی می شود

در ادامه کاوش امنیتی ما؛ پاسوال «عبدالقیوم باقی زوی» فرمانده پولیس ولایت سرپل در گفت‌وگو با خبرگزاری صنا، گفت: در ولایت سرپل امنیت برقرار بوده جز یک ولسوالی که کوهستانات است زیر سیطره ای طالبان قرار دارد که به زود ترین فرصت از وجود طالبان مسلح پاکسازی خواهد شد.

باقی زوی افز.د: امنیت پروسه انتخابات در سرتاسر افغانستان کمی و کاستی های خود را داشت حالا پذیرفتنی نیست که این پروسه تنها در ولایت سرپل با فیرهای هاوان به چالش کشیده شده باشد، بلکه با این مشکل جدی تمام ولایت های افغانستان روبرو بود.

کمبود تجهیزات نداریم

وی ضمن تایید حضور طالبان در مناطق دور دست این ولایت اظهار داشت: پولیس ولایت سرپل کمبود تجهیزات ندارد و دولت مرکزی همیشه به خواست های پولیس این ولایت جوابگو بوده است.

فرمانده پولیس سرپل با بیان اینکه مردم فریب شایعه های دشمن را نخورند، گفت: جز گروه طالبان دیگر های هراس افگن در این ولایت حضور فزیکی ندارند.

مردم با ما همکاری کند

عبدالقیوم باقی زوی افزود: پولیس ولایت سرپل توان جنگ رویاروی را با گروه طالبان دارد و ما در زمینه ای امنیت ولایت سرپل خواهان همکاری مردم هستیم.

این در حالیست که شهروندان سرپل از نبود امنیت در اکثر ولسوالی های این ولایت نگران هستند.

مطالب مرتبط:

۱۰ قریه سمنگان در کنترول طالبان قرار دارد/ آماده هر نوع عملیات نظامی هستیم

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

− 2 = 1

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=46974