۵ طالب و ۳ عضو خارجی داعش در کابل بازداشت شدند+فلم

منابع امنیتی در کابل از بازداشت ۸ عضو گروه‌های تروریستی طالبان و داعش در این شهر کابل خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری صنا، ریاست عمومی امنیت ملی امروز چهارشنبه با نشر خبرنامه‌ای گفته است که در جریان یک عملیات، ۵ عضو طالبان و ۳ تن از اعضای خارجی گروه تروریستی داعش در شهر کابل با مقداری سلاح و مهمات بازداشت شدند.

در خبرنامه آمده است که این افراد وارد شهر کابل شده بودند و قصد داشتند تا حملات تروریستی و انفجاری را بر اهداف نظامی و غیرنظامی از قبل تعین شده، انجام دهند.

محمد رحیم فرزند حضرت‌خان، شرف‌‌الدین فرزند نورالدین، فرید احمد فرزند ببرک، حبیب الرحمن فرزند خیال محمد و محمد موسی فرزند محمد حسین افراد گروه طالبان هستند که در جریان این عملیات بازداشت شده‌اند.

هم‌چنان ریاست عمومی امنیت ملی گفته است: «نورالله فرزند آدم علمی باشنده کشور ترکیه، نورمحمد فرزند شاکر باشنده کشور تاجیکستان و محمد افضل فرزند نعمت الله باشنده کشور پاکستان، اعضای گروه تروریستی داعش هستند که توسط نیروهای امنیت ملی بازداشت شده اند».

ریاست عمومی امنیت ملی دست‌کم ۱۰ روز قبل هم از بازداشت یک شبکه پنج نفری هراس‌افگنان طالب در ولایت کندهار خبر داده بود. در خبرنامه این نهاد آمده بود که این شبکه حملات هراس‌افگنانه را در ولایت کندهار طرح‌ریزی و عملی می‌کردند که در مربوطات شهر کندهار بازداشت شدند.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=48505