جامعه جهانی و کشورهای اسلامی راهبرد واحدی را برای مبارزه با تروریزم اتخاذ کنند

رئیس مجلس سنا در دیدار با رئیس الشورای عربستان سعودی گفته است که برای مبارزه با تروریزم کشورهای اسلامی باید یک استراتیژی واحد و موثری را اتخاذ کنند.

به گزارش خبرگزاری صنا، فضل هادی مسلمیار که بنابر دعوت رسمی رئیس شورای عربستان سعودی به آن کشور سفر نموده، دیروز به معیت هیئت همراه اش باعبدالله بن محمد بن ابراهیم الشیخ رئیس مجلس شورای آن کشور در شهر ریاض دیدار کرد.

دفتر مطبوعاتی مجلس سنا اعلام کرد که در این ملاقات مسلمیار روی مسایل مورد علاقه صحبت گفت که مردم افغانستان به ویژه مجلس سنا تلاش عربستان سعودی را پیرامون تامین صلح وثبات در افغانستان به دیده قدر می‌نگرد.

آقای مسلمیار افزود: مردم افغانستان باور دارد که کنفرانس قریب الوقوع جده که به اثر مساعی دولت عربستان سعودی راه اندازی می‌گردد؛ نتایج ملموسی در تامین صلح وثبات افغانستان خواهد داشت.

همچنان مسلم یار ضمن تاکید بر توسعه و تقویت بیشتر روابط پارلمانی، خاطر نشان کرد که افغانستان قربانی تروریزم بین المللی بوده و باید جامعه جهانی و کشورهای اسلامی استراتیژی واحد و موثری را برای مبارزه با تروریزم اتخاذ نمایند.

در همین حال، عبدالله بن محمد بن ابراهیم الشیخ رئیس مجلس الشورا عربستان سعودی طی صحبتی پیرامون “تلاش کشور متبوع اش در تامین صلح وثبات افغانستان،مبارزه مشترک علیه تروریزم، توسعه روابط اقتصادی و سیاسی دو کشورو فراهم نمودن تسهیلات لازم به حجاج کرام و افغان‌های مقیم در آنکشور اطمینان داد”.

این در حالیست که عربستان سعودی خود یکی از متهمان اصلی حمایت از گروه های تروریستی در افغانستان است.

در زمان حاکمیت طالبان در افغانستان، عربستان سعودی از جمله کشورهای بود که حکومت این گروه را به رسمیت شناخته بود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=32128