حمله طالبان به جاغوری با شهادت ۳ پولیس پایان یافت

مقامات محلی از عقب‌نشینی طالبان از ساحاتی از ولسوالی جاغوری ولایت غزنی خبر داده‌اند، در این حمله سه سرباز پولیس محلی کشته و ۵ تن دیگر زخمی شده اند.

به گزارش خبرگزاری صنا؛ طالبان شب گذشته از ولسوالی گیلان از دو استقامت به ولسوالی جاغوری حمله کردند.

دفتر مطبوعاتی والی غزنی تایید کرده که این حمله ساعت ۳ شب گذشته بر دو پوسته پولیس محلی در منطقه مرزی میان ولسوالی گیلان و انگوری جاغوری صورت گرفته است و در نتیجه این حمله سه سرباز پولیس محلی کشته شده و ۵ تن به شمول باشی حبیب الله فرمانده پولیس محلی زخمی شده اند.

دفتر مطبوعالی والی غزنی گفته است تاکنون در مورد تلفات غیرنظامیان معلومات در درست نیست.

منبع افزوده است که درگیری با طالبان تا ساعت ده امروز ادامه داشته است.

بر اساس گفته‌های دفتر والی غزنی، شب گذشته در شه‌باز و نانی ولسوالی اندر نیز درگیری میان طالبان و نیروهای دولتی صورت گرفته و در این درگیری ۴ طالب مسلح کشته شده است.

منابع محلی در ولایت غزنی صبح امروز گفتند که طالبان ساعت ۳ شب گذشته بر دو پوسته در منطقه حوتقول در مرز ولسوالی جاغوری و گیلان حمله کردند.

ابتدا طالبان این دو پوسته را تصرف کردند اما صبح امروز نیروهای مقاومت در برابر طالبان موفق می‌شوند که طالبان را به عقب بزنند.

به نقل از منابع محلی این حمله طالبان شکست خورده و به طالبان نیز تلفات بیشتر وارد شده است.

حمله طالبان درحالی به ولسوالی جاغوری صورت گرفته است که چندماه پیش طالبان آمادگی گرفته بود بر این ولسوالی حمله کند اما واکنش‌های مردمی باعث شد که این حمله طالبان صورت نگیرد.

باشی حبیب الله فرمانده پولیس محلی که در حمله شب گذشته طالبان زخمی شده است در منطقه حوتقول فرماندهی نیروهای پولیس محلی را به عهده دارد.

طالبان در منطقه رسنه ولسوالی گیلان که با منطقه حوتقول جاغوری مرز مشترک دارد حاکمیت دارند و هر از چندگاهی از این موقعیت جاغوری را تهدید می‌کند.

باشندگان رسنه‌ی ولسوالی گیلان با مردم جاغوری رابطه خوبی دارند. این مردم نیز از حاکمیت طالبان دل خوش ندارند.

طالبان در این منطقه مراکز آموزش دولتی را بسته اند و در سالهای گذشته شماری زیاد از فرزندان این منطقه در مکتب‌های دولتی در انگوری جاغوری آموزش دیده اند و چند دور از آنها از این مکتب ها فارغ نیز شده اند.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

58 + = 63

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=47893