تروریستان چگونه از موترهای زرهی نیروهای خارجی استفاده کردند؟

شماری از اعضای مجلس سنا از حکومت می‌خواهند که افراد و حلقات همکار تروریستان در داخل نظام را افشا کند.

به گزارش خبرگزارش صنا، افزایش حمله های انتحاری، کشتار مردم و دسترسی تروریستان به موترهای زرهی و تجهیزات نظامی را نگران کننده خواندند و از حکومت خواستند تا جلو این وضعیت را بگیرد.

نثاراحمد حارس، عضو مجلس سنا در نشست علنی امروز این مجلس گفت:چگونه هراس افگنان از موترهای زرهی استفاده می‌کنند که تنها در دسترس نیروهای خارجی است؟ باید روشن شود که این وسایط از کجا میاید و چه کسانی با تروریستان همکاری دارند، این افراد باید شناسایی شوند.

محمد نادر بلوچ، عضو دیگر مجلس سنا نیز گفت: امروز وقتی که وزیر داخله تحرکات دشمن را از سرای شمالی کابل اعلام می کند و امروز تهدیدها در پغمان گزارش داده می شود، دیده می‌شود که وضعیت تا چه اندازه شکننده و مردم را بسیار نگران کرده است.

باین حال، فضل هادی مسلمیار، رییس مجلس سنا مسوولان امنیتی را در تامین امنیت کشور به کوتاهی متهم کرد و گفت: دشمن دشمن است و مسوولان امنیتی زمانی که ناکام می‌ماند بار ملاتی را بردیگران می اندازند و هرچند ما با پولیس و سکتور امنیتی یکجا استیم، من سر از فردا شیشه های موتر خود را سفید می کنم تا بهانه مسوولان امنیتی پایان یابد. مردم هر روز کشته می شوند، باید تدابیر گرفته شود.

هشت مهاجم انتحاری روز چهارشنبه هفته گذشته با دو موتر زرهی شبیه موترهای نیروهای خارجی خود را تا پشت دروازه وزارت داخله رساندند که این موضوع، پرسش های زیادی را در اذهان عامه خلق کرد.

محمد هاشم مهدوی عضو مجلس نمایندگان نیز دیروز گفت: حد اقل به موتر های زرهی پلیت توزیع نشده و احتمال حمله بر دیگر وزارت ها نیز وجود دارد. در حال حاضر بیش از پنج هزار موتر زرهی بدون پلیت در کشور گشت و گذار می کنند که باید جلو آن گرفته شود.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=32666