چندین پروژه در سفر رییس‌جمهور غنی به ولایت دایکندی افتتاح شد

رییس‌جمهور غنی و محمدسرور دانش،‌ معاون دوم ریاست‌جمهوری صبح امروز جمعه (۱۸ عقرب) در رأس یک هیأت بلند رتبه‌ی دولتی به ولایت دایکندی رفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری صنا، رییس‌جمهور اشرف غنی در جریان سفرش به ولایت دایکندی در حضور مسوولان و برزگان این ولایت، چندین پروژه را افتتاح کرد.

آقای غنی در جریان این سفر کار پروژه‌ی تولید برق آفتابی دایکندی،‌ شبکه‌ی انتقال و توزیع برق شهر نیلی و آب‌گیری بند سوختوک و کار اسفالت جاده‌ی شهر نیلی را افتتاح کرده است.

پروژه‌ی تولید ۵.۵ میگاوات برق آفتابی ولایت دایکندی بیش از ۱۳ میلیون دالر هزینه برمی‌دارد و از بودجه انکشافی حکومت تامین می گردد.

ارگ ریاست‌جمهوری در اعلامیه‌یی گفته است که با تکمیل این پروژه ۱۴۰ هزار مشترک در شهر نیلی و ولسوالی های اشترلی، شهرستان و میرامور از انرژی برق بهره‌مند می‌شوند.

همچنان شبکه‌ی انتقال و توزیع برق برای شهر نیلی به هزینه‌ی مجموعی ۱۸ میلیون افغانی ساخته می‌شود. این پروژه که شامل ۱۵ کیلومتر تمدید شبکه‌ی انتقال و ایجاد شبکه‌ی استندرد توزیع برق داخل شهر نیلی می‌باشد، با منبع تولیدی بند برق سوختوک وصل می‌شود.

شاه‌حسین مرتضوی،‌ معاون سخن‌گوی ریاست جمهوری گفته است که آقای غنی در جریان این سفر ضمن افتتاح چندین پروژه‌ی انکشافی، با مسوولان ملکی و نظامی،‌ اعضای شورای ولایتی،‌ علما، بزرگان،‌ زنان و استادان دانشگاه و آموزگاران مکاتب و جوانان و اعضای جامعه‌ی مدنی دیدار و در یک اجتماع بزرگ مردمی سخنرانی خواهد کرد.

سفر رئیس جمهور به دایکندی یک‌روزه اعلام شده است

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

+ 12 = 17

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=48047