کنفرانس ژنو در مورد افغانستان برگزار می‌شود

بیش از ۶۰ کشور در کنفرانس وزرا در مورد افغانستان که قرار است اواخر ماه نوامبر در ژنو برگزار گردد، اشتراک خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری صنا، وزارت خارجه امریکا می‌گوید که کنفرانس ژنو در مورد ادامه تعهد جامعه جهانی برای کمک به افغانستان و حساب‌دهی حکومت در مورد نشست بروکسل، در سطح وزرای امورخارجۀ کشورهای تمویل کننده و کشورهای منطقه برگزار خواهد شد.

در یک خبرنامه وزارت امورخارجه امریکا آمده است، کنفرانس ژنو فرصت دیگری برای افغانستان است که در آن از دست‌آوردهای حکومت بر اساس تعهدات داده شده در نشست بروکسل، در بخش‌های حکومت‌داری خوب، حاکمیت قانون و مبارزه با فساد گزارش دهد.

در این خبرنامه آمده است، با توجه به این‌که بیش از ۶۰ کشور متحد افغانستان در این کنفرانس شرکت خواهند کرد، این کنفرانس یک سیگنال بزرگ و بیان‌گر عزم و تعهد جامعه بین‌المللی برای پایان دادن به جنگ چندین ساله در افغانستان خواهد بود.

وزارت خارجه امریکا اعلام کرده که قرار است آلیس ویلز، معاون این وزارت در امور کشورهای آسیای جنوبی و میانه، به منظور آمادگی‌ها برای برگزاری این کنفرانس، به ژنو سفر کند. او پس از سفر به افغانستان و پاکستان و ملاقات با رهبران دو کشور، عازم ژنو خواهد شد.

در این نشست روی صلح، ثبات، همکاری‌های منطقه‌ای و تعهد همکاری و حمایت مالی کشورهای تمویل‌کننده افغانستان نیز بحث خواهد شد.

نماینده ویژه سازمان ملل در افغانستان نیز پیش از این اعلام کرده که سازمان ملل آمادگی‌های لازم و سهم فعال را برای برگزاری این نشست خواهد داشت.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

− 1 = 1

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=48030