یک دانشگاه بین‌المللی اسلامی در ننگرهار اعمار می‌شود

محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور در دیدار با شماری از نمایندگان مردم ننگرهار گفته است که دانشگاه بین‌المللی اسلامی و پارک تکنالوژی در ننگرهار اعمار می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری صنا، آقای غنی در این دیدار که شام سه‌شنبه ۲۲ عقرب در ارگ برگزار شد، گفت که که مردم ننگرهار همواره در برابر داعش با شهامت و دلیری ایستادگی کرده اند و از برکت آنان نیروهای امنیتی و دفاعی ما در بازپس گیری نازیان موفق گردیدند.

وی گفت که دانشگاه بین‌المللی اسلامی در ننگرهار اعمار می‌گردد و در این خصوص به سفیر افغانستان در سازمان همکاری اسلامی هدایت داده است. وی افزود: آن عده مسئولین وزارت امور خارجه که در مورد تاسیس دانشگاه بین‌المللی اسلامی معلومات نادرست را ارائه کرده اند، مجازات خواهند شد.

محمداشرف غنی گفت که بودجه برای اعمار کامپلکس اداری در ولایت ننگرهار، داده شده و بر علاوه، امکانات برای اعمار پارک تکنالوژی و میدان هوایی فراهم شده است. وی، صبر و تحمل مردم ننگرهار را بخاطر نبود برق مورد ستایش قرار داد و به شرکت برشنا هدایت صادر کرد تا برای رفع مشکل برق ولایت ننگرهار، راه حل اساسی و دایمی جستجو نماید.

آقای غنی خاطرنشان کرد که ننگرهار باید دارای برق دایمی باشد و از بزرگان آن ولایت خواست تا سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در زمینه برق آفتابی مورد تشویق قرار دهند. وی افزود که شهر جلال آباد برای انکشاف، ظرفیت کافی دارد.

لینک مطلب: http://www.sana.af/?p=48476